Alttaki dükkanlar duvarıma tabela asmış

Merhaba arkadaşlar;

Evim 1. katta. Altımdaki dükkan benden izinsiz salonumun duvarına tabela asmış. Sol alt çaprazımda olan dükkan tableasının demirini gene benim salon duvarıma sabitlemiş. Salon duvarından kastım salon penceresinin altı. Tabelalar dükkanların çatısından yüksekte. Düzgünce kendilerini uyardığımda 'şimdi biz tavanımızı delsek senin zeminin delinecek' diyerek eleştiriyle karışık tehdit ettiler (altımdaki dükkan oto elektrikçi, araba ses sistemi döşeyen, son ses Gülşen çalan apaçi tipler).

Tabelaların sökülmesi için ne yapabilirim? Olur da evin tabanını delerlerse ne yapabilirim? Bir de bu adamlar arabaları dükkanın içine sokup motoru çalıştırıyorlar, müzik açıyorlar. Ses de egzoz kokusu da eve giriyor. Bunun için ne yapabilirim?

Cevaplar için teşekkürler.

Mobilim, editleyemiyorum. Bir de bu adamlar dükkanın önüne tabel koymuş: Dükkan önüne park eden araçlara zarar verilir. Bunu nereye şikayet edebilirim?

  • E.  (21.02.17 17:04:20)
belediyelerin tabela yönetmeliği var.

  • kayranin kedisi  (21.02.17 17:10:40)
büyük ihtimalle tabela ıcın belediyeden izin almamıstır bu andavallar. bulundugunuz belediyeye sıkayet ediniz.

  • anonymice  (21.02.17 17:11:36)
belediyenib tabela yonergesi var. sizin alaniniza asamazlar, belediyeye sikayet ederseniz gelip indirirler. ama vence konuyu apartmanca halledin yoneticiye soyleyin. bu arada size bir zarari olmaz o tabelanin sadece disardan gorsel olarak belki estetik durmayabilir. adamin da ekmek teknesi, sizi cok rahatsiz etmiyor ise ses cikarmasaniz da olur. ya da en azindan izin aldinizda mi taktiniz fln diin

  • oscar  (21.02.17 22:37:56)