yıllar önce yazdığım şiir

bilgisayarı kurcalarken 7 yıl önce o zaman ki sevgilime, şimdiki eşime yazdığım (herhangi bir kafiye,ölçü,sanat aramaksızın, içimden geldiği gibi) şiire rastladım. bu şiire o zaman da başlık bulamamıştım, hala başlıksız. vay be 7 sene geçmiş, evlenmişiz, çoluk çocuk olmuş. neyse

sizce şiir nasıl, ve aklınıza başlık geliyor mu?

-----BAŞLIK-----

Dalmışsın bir uykuya,
Kapanmış gözlerin dünyaya;
Mahzun,utangaç gözlerin…
Bilir misin doğacak güneşi beklerken,
Gözlerinde kaybolanları?
Bilir misin bir gülüşün için,
Uykusuz gecelerle kardeş olanları.

Uyanmışsın taze bir baharın
En güzel sabahına,
Mutluluk yakışır senin tertemiz dünyana.

Çiçekler vardır o bahara rengini veren,
Hani var ya gözlerinin yanında solan çiçekler…

Bülbül bile unutur güle aşkını,
Dalınca gözlerine;
Güller bile özlemez bülbülünü,
Duyunca gülüşünü.

Ne duruyorsun açsana şiir misali gözlerini,
Çalmış kapını tebessümün kadar güzel bir sabah…

Gülüşünde Gözlerin

  • minduser  (20.02.17 22:56:03)
şiir amatör ama güzelligi de orada kardesim. il postino da güzeller güzeli insane evladi mario ruppolo söyle söylüyor

Mario Ruoppolo: Poetry doesn't belong to those who write it, but those who need it.

şiir onu yazana degil, ona ihtiyaci olana aittir.
  • thewizardofearthsea  (20.02.17 22:56:19)
Başlığı bilmiyorum ama keşke bunu yazıp çerçeveleyip bir özel gününüzde hediye etseniz. Nasıl da güzel olur.

  • pochina  (21.02.17 00:46:00)
Guzel mısralar da var güçsüz olanlar da ama genel olarak samimi hoş bir şiir.
Başlık olarak önerim ise "gülüşün gözleri"

  • fyodor fyodorovic  (21.02.17 11:04:01)