bosna karadağ gezi,sınır geçişi

merhabalar, 4-5 günlük bir balkan gezisi yapmayı düşünüyorum. vizeyle uğraşmak istemediğim için bu ikisini seçtim. (belgrad gittim o yok o yüzden) neyse giden bilen arkadaşlar sorularıma cevap verirse güzel olur.

1- 4-5 gün için nasıl bir gezi planı önerirsiniz?
2- araba kiralasam nasıl olur? sınır geçişlerinde sıkıntı olur mu?
3- en son yine sınır geçişi nasıl bu iki ülkenin?sıkıntı çıkar mı?

Sarejevodab araba kiralayip karadaga gittik eşimle sonra bosnaya geri donduk

sarejevo, mostar
karadagda kotor budva
bunlar yeter

avisten kiraladim ilave bi para aldilar sorun cikmadi
sadece karadagda dag yolunda kesinlikle hatali sollama yapma hiz sinirina uy, sırp polisi soteye yatmis enseliyo,
ben ogrenciyim ayagina ucuz yirttim

onun disinda gayet keyifli doga manzaralarinda yolculuk var bosna karadag arasi
  • technicalte  (20.02.17 22:05:58)
kurallara uyarım,dağ yolu vs tecrübemde hiç az değildir. o yüzden o yollarda gayet eğlenerek giderim kesin.

@technicalte sizin bu geziniz ne kadar sürdü acaba? sınır geçişlerinde ekstra bir şey yapmak gerekmiyor heralde? bosnadan girip karadağ gidip yine bosnadan dönmek mantıklı aslında. ne kadar sürdü siz de acaba?
şimdiden teşekkürler cevaplar için.
  • biergarten  (20.02.17 22:15:48)
sınır geçişlerinde pasaport ve ruhsatları veriyorsun adamlar içerde inceleyip mührü basıp geri veriyorlar.
5-6 gündü toplam bizim gezi.
mostardan karadağ 4 saat falan sürüyordu sanırım yol tek şerit olduğu için
araba yolculuğu gündüz sabah erken saatlere getirecek şekilde yapın karanlığa kalmayın

hayatta araba kullandığım en keyifli yol sanırım mostardan karadağa giderkenki yoldu sanırım yok böyle bir doğa.
sarejevo, mostar 1 er gün
budva 1 gün
karadağ 1 gün
dönüşte sarejevoda biraz daha gezince olayınız tamamdır.
minimum 5 gün yapın yani hakkını vermek için.

arabayı aldığım yere teslim edeyim diye bosnaya geri döndüm
öyle bi imkan varsa tabi karadağdan dönün TR'ye
  • technicalte  (20.02.17 22:50:46)
kiralarken sınır geçeceğini belirt.. bir de arnavutluktan karadağa geçerken karadağ polisi ttrafik sigorta parası adı altında para ödetiyor bir sigorta belgesi karşılığı muhtemelen bosnadan geçerken de alır... sınır geçişinde bu komisyon dışında sıkıntı yok.. bu arada tutarı sanırım 15 eur du

  • lupelius  (21.02.17 00:26:31)