ingilizce geliştirme

iyi bir ingilizce eğitim veren üniversitede okuyorum. okuduğunu anlamada falan fazla sıkıntı çekmiyorum fakat kelime darcığımın az olduğunu farkettim. bu yaz da ABD'ye gideceğim. ingilizcemi bu dönem geliştirmek istiyorum özellikle kelime olarak. gramerde sıkıntım yok.
neler yapmalıyım sizce bu aşamada ?

aynı sıkıntı bende de var. sevdiğim bi kitabı ingilizce okuyorum. bilmediğim her kelimeyi memrise'da kaydediyorum.

  • pide  (19.02.17 00:33:15)
Çokça kitap okumayı ve yoğun aksanı olmayan film/dizi/çizgi film/anime izlemeyi tavsiye edebilirim. dizi izleyerek (altyazısız izlemeniz gerekiyor, aksi takdirde bir faydası olmuyor) İngilizce'nin ne kadar geliştiğini görmek şaşırtıcı oluyor.

  • xycf7  (19.02.17 01:49:05)
listening çalışması yaparken anlamını bilmediğin her kelimeyi öğrenmek. özellikle ingilizce-ingilizce çeviri şeklinde öğrenmeye çalışmak. çünkü direkt türkçe karşılığı her durumda kullanılmıyor olabilir.

ben listening çalışması yaparken bilmediğim kelime çıkınca bunu yapıyorum, daha sonra yazıyorum not defterime. günde 1 kez de baştan sona okuyorum kelimeleri. yalnız 1 günde 10 kelimeyi geçmemek sağlıklı olur.
  • pilavmaker  (19.02.17 01:56:48 ~ 01:57:18)