Oyun geliştirenler ve ilgilenenler yardımınız lazım.

Herkese merhaba,
Sadece top fırlatmalı zıplatmalı 2D bir oyun yapmak istiyorum. Bunu hem ios hem android platformuna sunmak istiyorum. En kısa sürede öğrenebileceğim en kısa sürede sonuca ulaşabileceğim SDK, oyun motoru vs. nedir? İnternetten araştırınca 50 tane seçenek çıkıyor. Tecrübesi olan biri direkt önerirse daha iyi olur.

Piyasada en geçerli seçenek Unity gibi gözüküyor ama bahsettiğim gibi ufak çapta bir oyun için unity öğrenmeye çok vakit harcamak istemiyorum. Daha küçük çapta bir seçenek de benim için iş görür.

Bu arada yazılım işinden az biraz anlarım Javacı olarak çalışıyorum kod bilgisi isteyen platformlar da sorun olmaz.

GameLooper var türk firması, tam istediğin gibi oyun üreten bir yazılımları var, bedava değil ama ucuz. Telefon numaralarını bulup sorabilirsin detayları.

  • harzem  (18.02.17 17:47:16)
Bu güzelmiş incelerim ama zevk için oyun yapacaksam ücretsiz olması daha güzel olur.

  • amusan  (18.02.17 18:06:33)
arka planda react native kullanarak webgl ile yapılabilir gibi geliyor. ruby öğrenirim diyorsan www.rubymotion.com biçilmiş kaftan.

  • veri  (18.02.17 18:16:55)
Unity

  • nickini degistiren yazar  (18.02.17 20:09:02)