monitör 20 dk geçmesine rağmen kendini kapatmıyor

monitörü kapat seçeneği 20 dk'ya ayarlı ama 1 saat oldu kapanmıyor screensaver dönüp duruyor. acaba screensaver windowsun kendininkilerden olmadığından olabilir mi?

bahsettiginiz laptop mi yoksa desktop mi? eger laptop sa belki baska bir guc secenegi icin 20dk sonra kapat secenegi isaretlidir ve mevcut guc seceneginde boyle bir secenek secilmemistir.

  • alan shearer  (30.12.09 17:12:51)
yok desktop

  • neira  (30.12.09 17:14:28)
screensaver ayrı bi program olarak çalışıyorsa onu film tarzı bişey sandığından kapatmıyor olabilir.

  • safepassage  (30.12.09 21:00:55)
bazı video player'lar ekran kapanmasını disable ederler. mesela vlc player bunu yapıyor. bunlardan birisi memory'de kalmış olabilir.

  • blu  (30.12.09 21:35:30)
yok öyle de değil mesela biraz önce ekran kapandı yani bazen yapıyor bazen yapmıyor. acaba msn veya winamp ile ilgili olabilir mi?

  • neira  (30.12.09 21:35:34)
bazı mouselar sebepsiz yere imleci titretiyorlar. bu da engel olabilir. mouse'u degistirip deneyebilirsin.

  • blu  (30.12.09 22:41:28)
o zaman screensaver da bozulurdu ama. öyle bisey de yok çünkü yatağıma uzandım müzik dinledim bi saat boyunca screensaver oynadı ekranda sonra baktım msnden msj da yok yani winampte video da çalmadı

  • neira  (30.12.09 22:53:49)
sorudaki screensaver kısmını doğru idrak etmediğimi farkettim.. başka diyeceğim yok efendim.

  • blu  (30.12.09 22:59:19)