Sinüzit iyileştirmek?!

Mübarek Noeller arkadaşlar

-5 derecede uyumak zorunda kaldım dün öğlen, sağı solu korudum ama yüzüm ve boynum kısmen açıkta kaldığı için geceden beri boğazım yanıyor ve sinüslerim dolu. Boşattıkça 2 dakika içerisinde tekrar doluyor namussuzlar, biraz tutsam başım ağrıyor.

Ne yapmalı da bu sinüzitleri iyileştirip eskisi gibi düzgün soluyabilsem.

Not: "İlaç al ehemehe" tarzı cevaplardan çok "x kullandım çok süper iyileştim" tarzı ilaç tavsiyeleri ya da "portakalı soydum, başucuma koydum" tarzı kocakarı yöntemleri tavsiye etmeniz rica olunur.

doktor tavsiyesi:
1 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat, 2 tatlı kaşığı tuz at ve karıştır. gün içersinde düzenli olarak burnuna çek. akıntı konusunda hiçbir sorun yaşanmıyor, sinüsler boşalıyor. biz ailecek faydasını gördük

  • christine  (30.12.09 16:29:47)
first defence sprey var. burnu anında açıyor. olası nezleyi de engelliyor. vichy'nin spreyi. ondan al eczaneden. çabuk ol yalnız eczaneler 1 buçuk saat sonra kapanacak.

  • jeanne hebuterne  (30.12.09 16:39:23)
Tuzlu su yap burundan çek. Genelde denize git derler ama teorik olarak aynı şey.

  • xyz  (30.12.09 19:04:39)
bence en pratiği eczaneden alacağın bi "otrivine". 30 saniye içinde burnunu açıyor kerata ve bi 7-8 saat rahat rahat nefes alıyosun. ama alışkanlık yapmasın dikkat et. zira çok kullanınca kılcallara falan zarar veriyormuş. geçmiş olsun

  • one to one onto  (05.01.10 00:25:01)
@one to one onto; "otrivine" ve türevlerinin zararlarını çok okudum, o yüzden kullanmıyorum. Yine de tavsiye için teşekkürler :)

  • ataturkiye  (05.01.10 09:53:53)