Harici Hard Disk..

500 GB'lik vardı bi tane doldu.
1 TB'lik yeni aldım.

500 GB'likteki dosyalarımı 1 TB'liğe aktarıp; 1 TB'lik olanı önemli dosyalarımın arşivini yapsam,

500 GB'lik olanı da film vs için mi kullansam diyorum?

Düşüncemin sebebi acaba yeni hard disk daha mı sağlamdır acaba diye? En önemli şeyler yeni HD'de dursun hesabı..?

Tam tersine yeni ürünlere güvenilmez. 500 GB'lik disk, daha uzun süre kullanılarak kendini kanıtlamış. 1 TB'lik disk henüz kendini kanıtlamamış. Nasıl davranacağını bilemezsiniz. Küçük bir donanımsal sorun yüzünden dosyalarınızın tümü bir anda yok olabilir. Yeni ürünü bir süre kullanın, ondan sonra ona güvenin. Ayrıca önemli dosyalarınızı yedeklemek için sadece HDD kullanmayın, başka araçlar da kullanın.

  • dissendium  (15.02.17 16:33:00)
Senin yeni alman o hard diskin yeni olduğu anlamına gelmez.
Marka, model numarası ve jenerasyonu gibi bilgilere göre değişir bu.

Hard disklere ne kadar çok veri okuma/yazma yaparsan o kadar bozulma potansiyeli artar. Durduğu ortamın da etkisi var zaman içinde arıza yapmasında.

1 TB'lik olana verileri atıp sonra kenara kaldıracaksan mantıklı dediğin.
Alternatif olan şu anda dolu olan 500lüğü kenara kaldırabilirsin, 1 TB olanı diğer işler için kullanırsın.
  • cakabo  (15.02.17 16:34:38)