[]

Sadece araç hasarlı kazalarda polis gelmiyor mu artık?

Merhabalar

Dün sabah servis beklerken önümde hafif sürtmeli bir kaza oldu. Hafif dediysen, kapı biraz içeri göçtü işte.

Yanımdaki arkadaşım bana böyle yaralanma olmayan kazalarda artık polisin gelmediğini - anlaşamama durumunda bile -, kendinizin halletmesi gerektğini, gelmeleri için "hastaneye gitmem gerekiyor" dediğinde ise, geldiklerinde gitmek zorunda olabileceğini söyledi.

Doğru mu? Nedir tam olarak?

 
doğru. sadece maddi hasarlı kazalarda tutanak tutup fotoğrafını çekip dağılıyorsun.


  • nrmnm  (15.02.17 15:33:59) 
polis tutanak tutsun diyorsan geliyor. ama hafta sonu kaza yapan bir arkadaş 5 saat polis beklemiş. sanırım mahalle arası,yaralanmasız kazalara en son dikkate alıyorlar.


  • 1917  (15.02.17 15:50:50) 
gelmiyor. geçen hafta kaza yaptım adamla anlaşamadık 155 aradık. 15 dk sonra trafik polisi beni aradı kendiniz anlaşın biz gelmiyoruz dedi


  • oscar  (15.02.17 16:00:07) 
peki alkol varsa ne oluyor? bi de alkolmetre mi taşıyacağız?

polisi çağırırken "karşı taraf alkollü galiba" diyin, o zaman gelmeleri lazım.

kim kırmızıda geçti, kim önüne fırladı falan bu konularda anlaşmanıza gerek yok zaten. herkes kendi ifadesini yazıp fotoğrafları çekecek, trafiğe gönderilecek. hataya kusura oradaki uzmanlar karar verecek, gelen polis değil.

anlaşamama durumu ancak adam ehliyetini ruhsatını vermez, sigorta poliçesi yoktur, alkollüdür falan öyle durumlarda olur. öyle durumlarda da zaten çağırdığınızda polisin gelmesi lazım. karşı taraf çıkarıp ehliyetini gösteremiyor. belki hiç ehliyeti yok? bu nasıl anlaşılır? bunu söylerseniz "ehliyetini göstermiyor" diye, polis gelir. gelmesi lazım.

ama kazanın oluş şekli ile ilgili anlaşamadıyanız gelmez. gelmesine de gerek yok, sizin anlaşmanıza da gerek yok. herkes kendi dediğini tutanağa yazsın yeter. polis gelse de onu yapacak zaten.
  • kibritsuyu  (15.02.17 16:12:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.