işçinin işverene maliyeti

diyelim ki 2500 lira maaslı calısan gorundugum bir şirkete maliyetimi nasıl hesaplayabilirim? internette sitelerden brüt maası hesaplasak netin ustu işverene midir? baska bir kalem var mı işverene masraf olarak?

emin değilim ama brüt olan çalışanın aylık şirket için gideri. net olan ise çalışanın eline geçeni.

  • seksli harf  (14.02.17 23:19:01)
Asgari ucretli calisanin maliyeti isveren icin yaklasik 600 lira. Daha ustunu bilmiyorum.

  • allah yazdiysa bozsun  (14.02.17 23:25:15)
netten brüte olarak hesapla. netin üstü işveren maliyeti

  • elorelia  (14.02.17 23:29:13)
@allah yazdiysa bozsun yanlışınız var. asgari ücretle çalışanın işverene(ben) masrafı erken ödemeyle 730tl.

  • brakgn  (15.02.17 02:29:19)
@brakgn eski isverenime sigorta primimi ben oduyordum. 600 yeter kardesim demisti. Tam fiyati soylememis olabilir bana.

  • allah yazdiysa bozsun  (15.02.17 03:00:42)
@allah yazdiysa bozsun muhasebecimle geçtiğimiz hafta konuştum, asgari ücretle birini işe alırsam bana masrafı ne olacak diye. çıkarttığı rakam buydu. ayrıntısını bilemiyorum dostum.

  • brakgn  (15.02.17 03:07:59)
yıllık ortalama brüt maaş 3705 lira. (A)

buna yol ve yemek ilave edeceksin. (B)

sonra kıdem tazminatı karşılığı ayıracaksın ([A+B]/12). buna ihbar tazminatı karşılığı ayırıyorsan ekleyeceksin.

şahsa verilen eşya (ayakkabı, kıyafet, telefon vb.) gelecek. sonra verilen eğitim maliyetleri varsa onları ekleyeceksin. en son da kullanmadığı izinler, fazla mesailer varsa onları ekleyeceksin.

al sana aylık personel maaliyeti.
  • babilbaligi  (15.02.17 10:59:55)