hal.dll sorunu

laptop, windows başlamadan hal.dll bulunamadı diyip kalıyor. elimdeki xp cd si ile başlatıyorum, yeni windows kurmaya kalkarken bazen 30 saniyede bazen 2 dakika sonra kendini kapatıyor bilgisayar. ne yapacağımı şaşırdım. gugıla yazıp arattığım şeylerde de net bir çözüm bulamadım. bilgisayardan hiç anlamıyor değilim ama kesinlikle çok anladığım da söylenemez. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

bu arada laptop başlarken f2 ile setup a girmek dışında hiçbir f tuşu bi işe yaramıyor. şu güvenli kip e falan nasıl giriyorduk. ayrıca windows açılmada da dos a girebilir miyim, nasıl?

xp cdsi ile baslat ama windows kurma, ilk ekranda R tusuna basarak recovery console'a gir once bir chkdsk calistir sonra fixboot calistir, buyuk ihtimalle duzelir windows sorunu.

ancak yarim bir kurulum kalmissa (kurmayi denemissen) ise yaramayabilir. bilgisayar kendini kapatiyorsa asiri isiniyor olabilir (fanin tozunu almak lazim icini acip) veya harddsik/ram nahiyesinde bir donanim arizasi olabilir.
  • kurukafa  (30.12.09 03:50:55)
www.dll-files.com

bir de buradan bakarsan belki dll dosyasını indirip değiştirmek işine falan yarayabilir.
  • only alcoholica  (30.12.09 06:42:21)