avrupa'da yasanacak ufak tefek bilinmeyen yerler

avrupa birligi icinde, cok fazla bilinmeyen (pariste yada milanda yasarim demeyin diye) ve cok pahali olmayan yasanacak nereler var?
sebep de belirtirseniz harika olur (yasam ucuz, dogal guzellik, sessiz sakin oh miss, buyuksehire yakin vs...)

ornek vermek gerekirse, Napoli'nin guneyinde Amalfi'de diyebilirsiniz (cok turistik oldu gerci) yada Barcelona'nin kuzeyi Mataro vs olabilir.

şehir veremem ama,

bu yaz motosikletle tüm slovakyayı gezdim (zaten marmara bölgesinden küçük)insanlar nezih fiyatlar ucuz doğa harika.
kuzey ispanya yine gayet güzel ve nezih ama bize göre pahalı.
  • prezarlatif  (14.02.17 18:48:40)
Granada derim.

  • cakabo  (14.02.17 18:49:34)
isle of man

  • masa penisi  (14.02.17 18:52:07)
napoli'nin güneyindeki amalfi sahilleri vezüv yanardağının öteki tarafındaki salerno iline bağlıdır. ben de tam salerno diyecektim.

salerno şehir merkezinde mis gibi yaşanır. napoliye otobüsle gitmek 35 dakika, trenle gitmek 1 saat, hızlı tren hattı salerno'ya kadar uzanıyor ve floransaya böyle gitmek 3-4 saat, şehrin kuzey ve güneyindeki plajlar şahane, roma ve floransadan ucuz.

salerno şehri de küçük değildir o kadar zaten, campania'nın 2. büyük şehri. napoli izmir'se salerno aydın gibi.
  • rain when i die  (14.02.17 18:53:19)
nafplio. yunanistan'ın eski başkenti

  • cekilmis gayfe  (14.02.17 19:17:55)
hepsi de aradigim turde cevaplar, su ana kadar aldigim en efektif cevaplar oldu
tesekkurler, dahasi varsa beklerim :)

  • ekyil  (14.02.17 20:04:42)
Alicante. İklimi nefis, Avrupa'nın birçok tarım ürünü yetişiyor, plajları güzel, insanlar neşeli ve mutlu.
Soğuk seviliyorsa da Ljubljana. Başkent gerçi ama pek kimsenin sallamadığı bir yer. Mini mini, huzurlu, sakin, halkı mutlu.

  • aychovsky  (14.02.17 20:12:48)
Granada veya cadiz - ispanya

Lagos veya cascais - portekiz

Uppsala - isvec

Dornbirn - avusturya
  • kuehles blondes  (14.02.17 20:55:16)
Sebep belirtmemisim :(

Granada = kultur harika, insanlar sicakkanli ama denizi yok. Yine de malaga hemen yani.

Cadiz = tam bir sahil kasabasi, birbirine laf atan yaslilar filan. Ama diger yandan da sahil partileri vb ama asiri turistik degil (malaga gibi degil mesela) Sevilla'ya yakin sayilir.

Lagos = hem turistik (yabanci turist) ama diger yandan da yazlik sehir. Yakinibdaki plajlar filan cok guzel. Faro'ya yakin. Deniz urunleri iyi :D

Uppsala = isvec dogasi, universite sehri. Cogzel.

Dornbirn = vorarlberg dogasi (muhtesem!) kucuk ama her seyi olan bir sehir -gece hayati az biraz sikici-
Canin istediginde isvicreye, almanyaya filan git gel... dogasi harika demistim di mi?
  • kuehles blondes  (14.02.17 20:58:56)
İtalya/Roma-Fiumicino ya da Ostia
Fransa/Avignon ya da Perpignan

Enfes doğa güzellikleri olmasa da hava şartları aradığım gibi, sessiz sakin kendi halinde yerler. Çok güzel şehirlere yakın olmaları da en büyük avantajlarından.
  • md11  (14.02.17 21:11:40)