6 adet asi olmam lazim

Iyi aksamlar sayin duyurucular.

Sarıhumma (canlı aşı),Tıfo, Polio / OPV (canlı aşı), Menenjit, Tetanoz ve Hepatit B asilarini olmam gerekiyor. Bazilari toplum sagligi merkezlerinde var ama bolgedeki her merkez bir asiyi haftada sadece 1 gun yapiyor. Tum asilari eczaneden alsam ve herhangi bir yerde(mesela neresi olabilir?) yaptirsam olur mu? Kabul edilir mi?

Sadece 1 gunum var bu asilar icin. Merkezler randevu istediginden programa uymuyor, izin alamiyorum.

Nasil bir yiol izlemeliyim? Asiyi yurtdisi calisma durumu icin istiyorlar.

hepatit b aşılarının tam dozu 6 ayda tamamlanıyor, 1 doz aşının koruyuculuğu %5-10 'u geçmez. Diğer dozları gittiğiniz yerde tamamlayacaksınız diyelim ama diğer sorunlar var:

1 günde tüm aşıları olmak da doğru değil, canlı aşı vücuda aldığınızda diğer aşıları da yaptırırsanız hastalık kapabilirsiniz. Dolasıyla sağlık açısından 1 günde yaptırmanız mümkün değil.
  • neferkitty  (13.02.17 22:13:05 ~ 22:14:19)
Hepatit B aşısı 6 ay boyunca 3 doz uygulanıyor, bir kerelik değil zaten. o yüzden 1 günde bitmez aşı işi.

  • nathanieltroy  (13.02.17 23:16:43)
nasil ayirsam o zaman arkadaslar?
baska bir gun aksam 6dan sonra nerede yaptirabilirim kalanlari?

  • megacracker  (13.02.17 23:22:18)
Istanbul icin:

Eczaneden asi alirsan tsm'de yapilir. Sari humma, tigo, tifus sadece hudut ve sahillerde yapiliyor. Hep b ve a icin aile hekimine yonlendiriliyor. Menenjit ve polio icin asilar tsm'de var AMA asilat diyanetten geliyor (saglik bakanlii degil) ve tsm sadece uygulayicisi. O yuzden hac ve umre disina pek yapilmiyor
  • la noix  (13.02.17 23:28:08)
Hudut ve sahiller dedigim de genel mudurluk. Yeri karakoyde. Seyahatsagligi.gov.tr'ye bakabilirsin

  • la noix  (13.02.17 23:29:22)
ambarlı limanda hekim var her gün sarı hummayı orda yaptırırsın. digerlerini bilmiyorum

  • zenc  (14.02.17 10:01:52)