Kitaplarınızı hangi internet sitesinden alıyorsunuz?

Ben şu ana kadar kitaplarımı hep kitapçılardan aldım, internetten hiç sipariş vermedim. Ancak görüyorum ki arada oldukça büyük bir fiyat farkı oluyor kimi zaman. D&r ile ilgili pek olumlu yorumlar okumadım açıkçası, siparişleri göndermede çok geciktiği söylenmiş. Kitapyurdu ile sıkıntı yaşayan bayağı kişi de mevcut. Peki siz nereden alıyorsunuz kitaplarınızı? Halk kütüphanelerine mi yönelmek gerek, ne yapalım? Sizin çözümünüz nedir?

idefix ve babilden kitap aldım, herhangi bir problem yaşamadım.

  • naberabi  (13.02.17 17:37:09)
zaman zaman kitapyurdu, idefix, d&r, babil hepsini kullandım. Idefix ve d&r bi sallantıda, stoklarda sıkıntı var galiba ve şimdi şu doğan grubu boykotu muhabbeti var. (aslında en ucuzu genelde idefixtir) Öyle çok büyük sorun yaşamadım hiç. Bi idefix bi kitabı bulamadı bir aya yakın bekletti sonra iptal etti. Genelde 2-3 güne gönderiyorlar.

ama acil gereken şeyleri pek internetten almamak lazım, lakin İstanbul-Ankara vb. yerde değilseniz gidip bulmanız da zor zaten.

Ben en son acil gereken bişeyi Babil'den aldım, "stoktan teslim" diyordu cidden aynı gün gönderdiler. Onun da patronuyla ilgili bişeyler diyorlardı ama napalım artık ne biliyim...

(bence kitap internetten alınmalı. Diyelim 5 kitap alacaksın, şubeden alırsan 100 liraysa internetten 80 lira. Aradaki 20 lirayla bi kitap daha alırsın.)
  • rodriguez2  (13.02.17 17:39:41 ~ 17:40:26)
d&r kadar yavaşını görmedim. kitap veya değil, hiç bir ürünü 10 günden önce alabildiğim vaki değildir. biri arkadaşa hediye, 2 adet sipariş de hazırlanıyor bir haftadır, biri contigo kupa, biri de comfydesk diye bi laptop masası. önceki bir sipariş de tedarik edilmediğinden iptal edilmişti 12. günde, tek bir kitap, sonraki bir ay daha stokta görünmeye devam etti.

bunları söylemek için geldim, babil ve kitapyurdu'ndan memnunum.
  • kaichi  (13.02.17 17:52:46)
geçen hafta "kitapyurdu" ndan aldım
sıkıntı olmadı ertesi gün teslim aldım hatta

  • Harnold  (13.02.17 17:55:41)
kitapyurdundan alıyordum, iskilipli atıf bilmemne saçmalıklarını yaptılar. doğan(d&r ve idefix)'a geçmiştim ama onlar da yandaş oldular. deneysel takılacağım artık.

  • zawisza  (13.02.17 17:57:02)
kitapyurdu ve idefix kullandım. daha çok kitapyurdu.

ikisinde de sorun yaşamadım. fiyatları iyiydi ve elime zamanında ulaştılar. benim satın aldığım kitaplar nadir bulunan ya da çok acil teslim almam gereken şeyler değillerdi tabii, bu durumlar için farklı siteler var artık.
  • filteria  (13.02.17 17:57:56 ~ 17:59:49)
daha geçen hafta sordum aynı soruyu: (git: 1162795)

babil ve kitapsyurdu şeriatçı oldukları için elendi.
idefix çok bozdu, o da elendi.
d&r'ın dükkanlar iyi de internet kötü, elendi.

neticede duyuruma gelen cevaplarda yer alan odakitap.com'dan sipariş ettim, içlerinde bir tanesi 3 günde temin diyordu. ötekiler hemen, 3 gün diyen de 3 güne kalmadan temin edildi, hızlıca kargolandı, elime ulaştı. memnun kaldım, tavsiye ederim.
  • kibritsuyu  (13.02.17 18:06:47)
Hepsini kullandım birer birer denedim.

İdefix ve Dnr = geç teslim ediyor aynı zamanda İrfan Değirmenci ile yaşanan son olay benim için son oldu artık doğan grubuna dair.

Kitapyurdu ve Babil = yobaz aydınlık düşmanı insanlar bunlar. Tek bir kuruş dahi kazandırmam.

Pandora = pahalı normalden

Odakitap = bu ara söylediğim yer burası henüz bir sorun yaşamadım bakalım.
  • gozu acik sevisen yahudi  (13.02.17 18:10:39)
Şundan şaşmam dedigim bir yer yok valla. Acil ihtiyacim yoksa, Hangisi indirimliyse, kampanya falan varsa (kargo falan olmayinca mesela) ve daha once sorun yasamadiysam aliyorum. D&r dan almiyorum o ayri. Cok geciktiriyor teslimatı. Onun dışında daha once hic duymadigim sitelerde bile denedim sorun yasamadim. Cok titizlenmiyorum bu konuda.

  • aquarium  (13.02.17 18:25:39)
BKM'yi kullanıyorum.
www.bkmkitap.com

  • minduser  (13.02.17 18:42:22)
en uygunu eganba bu aralar sıklıkla onu kullanıyorum.

  • dedim ben sana  (13.02.17 18:59:58)