ingiltere vizesi

merhaba,
1 ay sonraki 2 günlük bir eğitim için ingiltere'ye gitmek istiyorum.
Bu eğitim bir kaç kurdan oluşuyor ve 2-3 ayda bir gitmek durumu söz konusu.
Bu süreç için aracı kurum kullanmak daha makul bir durum mudur?
visaistanbul.com ile ilgili deneyiminiz var mı?
Teşekkürler

Ingiltere vizesi min 6 aylik veriliyor zaten, daha fazla para verince daha uzun sureli veriliyor.

Bir de ingiltere vizesinde zorunlu olarak araci firma gerekiyor, worldbridge miydi neydi.
  • kuehles blondes  (13.02.17 17:12:09)
worldbridge bitti, teleperformance diye bir yerdi en son ama soruyu soran arkadaşın dediği o değil. Ben aracı kurumlar olmadan aldım iki kere, biri turistik biri eğitim. Ha okul başvurusunu BEB (British education bureau) ile yapmıştım ama vize için her şeyi ben yaptım onlar sadece "aman 28 gün paran olsun bankada" dediler. :D

İngiltere'nin gov.uk'de çok güzel kitapçıkları var zaten, mesela öğrenci vizesi için 85 sayfalık rehber vardı okumuştum hepsini. Onları oku, hazırla, ver sıkıntı olacağını sanmıyorum. (ha bir eksiklik-tehlike görürlerse vermezler yine o ayrı)

mesela herkes evinin tapusu bilmemneyin bilmemnesini veriyormuş, ben okudum optional diyor, para da tamamen benim hesabımdaydı ben ailemi-sponsoru ve o tapu vs her şeyi pas geçtim göndermedim. Gayet de vize aldım.

Gözün çok korkmasın ama okumayı sevmeyen biriysen yardım al. Türk insanı gidip 85 sayfalık kılavuzu okumuyor, hazır okumuş yol gösteren birine gidiyor işte. Bi artısı yok belgeleri verirken, belgelerin incelenirken herkes aynı onlar "bu bizim çocuktur verin vizeyi" diyemiyorlar.
  • rodriguez2  (13.02.17 17:23:55)
aracı firma gerekiyor ama o başvuru için de aracı kullananlar var :-) bayaa da pahalı. bence normal turist vizesi alsan yeter çünkü zaten kafadan 6 aylık veriyorlar. sistemleri aşırı derece saçma ve kıl edici. iki farklı yere kayıt olman gerekiyor ve saçma sapan soruları cevaplıyorsun ama aracıya ekstra para vermeye hiç gerek yok bence

  • euteamo  (13.02.17 17:42:27)
short term olarak, visa4uk dan account oluşturduktan sonra evrakları tlc ye teslim ediyorum sanırım.

  • whatsup  (13.02.17 18:24:24 ~ 18:27:25)