[]

Almanya Maaş (Stuttgart)

Arkadaşlar merhaba,

Daha önce bu duyuruyu açmıştım ancak bilen birine denk gelmediğim için yineliyorum.

Almanya'da şef pozisyonunda maaşlar ne kadar olur acaba? Mühendis ve ekip yönetecek ayrıca çeşitli ülkelere seyahatler de var. Bilen ve yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Şirket dünya çapında ve maaş skalasi dahilinde teklif yapıyor.

 
şirket sektörüne bağlı skala.

ort 3000-5000 arası diyebilirim. tahminim 4,5 civarları olur, globalse %10-30 arası artabilir.
  • kurnaz  (13.02.17 15:29:47 ~ 15:30:07) 
almanya'da öğretmenler 2.500 euro maaşla başlıyor. büyük fabrikalarda (mercedes gibi) işçiler mesailerle 3000 euro'ya yakın maaş alıyor. benim bulunduğum yerde yine dünya çapında bir fabrikada (bsh bosch und siemens hausgerate bünyesinde bir firma) mühendis olarak çalışan birisinin 4000-5000 arası aldığını biliyorum ancak şef olup olmadığından emin değilim.


  • burya  (13.02.17 15:39:41) 
@burya

işçiler yeni mühendislere göre fazla alabilir :) hatta eskiden kalma bir işçi ise belki mühendis şef olana kadar o adamdan az maaş alabilir çok normal.
  • kurnaz  (13.02.17 15:41:52) 
Eniştem inşaat sektöründe büyük bina ve depolara elektrik hattı çekiyorlar. 4500 Euro alıyor. Şef pozisyonunda.


  • iddaaci  (13.02.17 16:55:03) 
Almanya'da maaslar yillik brut olarak konusulur. Kisinin vergi sinifina göre net maasi degisir. Bekar ise ve vergi sinifi 1 ise, brut maasin yüzde 60-62 civari net olarak eline gecer.

Baden Württemberg almanya'nin pahali eyaletlerinden birisi, maaslar da genel almanya ortalamasinin cok az üstünde olmalidir. burada yeni mezun mühendis 45-50k civari kazanir.

Calisilan firmaya, sektöre ve is tecrübesine göre de elbette ki degisecektir ücretlendirme, ben sef pozisyonu icin en azindan 70k almasi gerektigini düsünüyorum.
  • antopoloji kusu  (13.02.17 20:02:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.