[]

Hocaya kitap tavsiye etmek ayıp karşılanır mı?

Face'te sohbet ettiğim profesöre, üzerinde konuştuğumuz bir konu hakkında 2 kitap tavsiye ettim. Hoca bunu yanlış anlar mı? Yani ayıp bir şey yapmışım gibi algılar mı? Sonuçta onun dizinin dibindeki öğrencileriz.
 
hocadan hocaya değişir tabii ama bence oradaki söyleniş tarzına bağlı. Bir de hoca diye tüm kitapları okumuş değildir.


  • antikitleruhlu  (13.02.17 02:21:32) 
hoca var hoca var bilemedim


  • eksimeksi  (13.02.17 02:37:58) 
Öğrencisiyle Facebook'tan konuşabilen bir profesör böyle şeyleri aşmıştır diye düşünüyorum. Söyleme tarzı da önemli ama. Hocam siz bi b.k bilmiyorsunuz, önce şunları okuyun, ondan sonra devam ederiz havasında tavsiye veriyorsanız ayıp olur. Ben şu kitapları okudum, ilgimi çekti, sizin de ilginizi çekebilir şeklinde bir tavsiye veriyorsanız ayıp değil tabi. Diyaloğu bilmediğim için her iki durumu da yorumladım.


  • dissendium  (13.02.17 02:48:28) 
Hocadan hocaya göre değişir diye düşünüyorum
Eski rektörümüzle hala Facebook üzerinden konuştuğumuzda kitap film vs önerdiğimiz bile oluyor lakin şimdiki rektörümüze soru sorduğumuzda engelleniyoruz.

  • purplee  (13.02.17 02:58:00) 
Hepimiz eşitken neden ayıp olsun ki. Onun bilmediğini siz, sizin bilmediğinizi o biliyordur. Herkes için de geçerli olabilir o. Kibirli biri değilse ayıp olmaz bence.


  • anumegha  (13.02.17 03:04:53) 
kaprisli ve aşağılık kompleksi olan bir hocayla vay halinize. size takar büyük ihtimalle. ha normal biriyse ve kaprisleri yoksa kitabı alıp okuyabilir bile.


  • golgi aygıtı  (13.02.17 03:07:15) 
"hocam bilmiyorum okudunuz mu ama ben bu konu hakkinda su iki kitabi okumuştum güzel anlatıyorlardı" tadinda dersen anlamaz.

hey hocam su iki kitabi okumalısın dersen benim gibi kaprissiz adam bile defol git der.
  • blue eyes white dragon  (13.02.17 04:32:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.