Yurt içi uçak yolculuğu

Merhabalar,

İzmir havalimanından uçağa bineceğim fakat daha hiç uçağa binmedim. Yurtiçi bir uçuş olacak. Nasıl bir yol izlemem gerekli. Tecrübeli arkadaşlar şu sorularımı cevaplayabilirse sevinirim.
Kaç saat önceden orada olayım işlemler nasıl oluyor?
kapıda üst aramasını nasıl yapıyorlar?
Çanta araması nasıl oluyor?
Yanımda laptopum ve bir kaç kıyafetim olan 6-7 kiloluk bir laptop çantam olacak yanıma almayı düşünüyorum çok büyük değil. Sorun olur mu?
Uçakta neler veriliyor yeme-içme ücretsiz mi?
İndikten sonra bir işlem var mı?
Ayrıca eklemek istediğiniz şeyler varsa lütfen belirtin.

Teşekkürler.

Laptopun şarjı olsun mutlaka açıp çalıştığını göstermen gerek.
İzmir de iki tane kontrol noktası var bir ilk kapıdan girerken bir de uçak bekleme salonuna girerken.
Çanta araması laptop hariç normal x-ray bandına koyarak oluyor. Kemer vs takmışsan saati de çıkartıp yine x ray Den geçecek kutulara koyuyorsun. İndikten sonra işlem yok ama binmeden önleme check in yaparsan rahat edersin. Kısa süreli uçuşlarda yeme içme ücretli oluyor ya da sadece sıcak sandviç veriliyor. İndikten sonra işlem yok sadece bavulunu almak için tabelaları takip etmelisin. ayrıca kabin bagajına sıvı şeyler konması yasak su dahil.
  • fasulyek  (12.02.17 16:26:52)