tek başına kum torbasında çalışmaya başlamak?

1)eğitmensiz kendi başıma öğrenmeyi denesem becerebilir miyim, çok mu tehlikeli olur ne dersiniz?

2)bu çalışma için edinilmesi gereken ekipmanlar nelerdir?(bir arkadaş kalın eldiven alma, bandaj yeterli olur dedi, siz ne öneriyorsunuz?)

3)benim sağ el bileğim biraz sakat, çok çabuk incinebiliyor, çalışma esnasında zarar görmemesi için ekstra olarak nasıl önlemler alabilirim veya napmam lazım?

4)son olarak temel teknikleri gösteren youtube kanalları vs. önerirseniz çok makbule geçer.

not: bu sporda yetkin ve deneyimli tatlış duyurucular fikir verirlerse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler türküye.

ben 1.5 senedir kum torbasıyla çalışıyorum. youtubeda tonla boks videosu var. hepsinden birşeyler kapmaya çalış.

şu yeni başlayanlar için iyidir: www.youtube.com

kum torbasının sertliğine göre eldiven lazım olabilir. çok sert bir torbayla çalışırsanız eliniz ne kadar bandajlı olursa olsun zarar görecektir. bandaj kesin olsun, eldiven de olsun. bandajsız eldiven kullanmayın.

sağ bileğinizle fazla sert yumruk atmayın. dikkat edin. fakat yumruk attıkça bilekleriniz güçlenecektir. feedback mekanizmasından dolayı. ama yinede dikkat edin.
  • false pretension  (12.02.17 04:59:44)
1. Tam olarak ne öğrenmek istiyorsunuz? Kum torbasıyla yapılan tonla şey var. Saldırı sporlarında temel şeyleri öğrenmek herhangi bir yerde maksimum 2 ayınızı alır sonrasında sert ve hızlı olmayı karışık kombinasyonları öğrenirsiniz. Başlangıçta bir yere gitmek iyi olur gibi.

2. Eldiven elinizi korur daha iyi yumruk atarsınız. Zaten antremanlarda karşındaki insana yeterince sert vuramayınca kum torbasına geçiliyor sert vuruluyor. Bandaj+eldiven kullanılır hep.

3. Bandaj korur bu tür sakatlıklardan ama yumruğu bilekten değil omuzdan atmayı öğrenirseniz daha az acır belki ama sakatlığınızın ilerlememesi için iyi bilen birine sormanız daha iyi
  • jazzabel  (12.02.17 14:57:59)
amaç ne? sokakta kendini savunmayı öğrenmek için mi çalışıyorsun? eğer öyleyse bence saçma. karşında bir insana ihtiyacın var iyi kavga etmek istiyorsan. tecrübesiz olmuyor.

  • mewthree  (12.02.17 15:26:54)