İnstagramdan satış yapmak

Yüzlerce mağaza var. Sanıyorum çoğunun vergi ile problemi var. Ama binlerce takipçisi olan yerler var. Kimse mi şikayet etmiyor? Çözemedim tam.Fatura kesiyorlar mı mesela? Çok orjinal ahşap bir kaç ürünü satmak için mağaza açma düşüncemiz var. Nelere dikkat edelim? Hali hazırda bir şirket var. Onun üzerinden de gidebilirz.

o binlerce takipçisi olanlar şirket zaten.
yani adam faturasız ürün satıyor diye şikayet edenden çok, malı alıp beğenmeyip geri gönderen insanlar da var. onların şikayetleri önemli aslında. o yüzden şirket kurmak zorundalar. adam reklam masrafını minimize ediyor instagramda. ha bir de abc şirketinden almak yerine, millete "el yapımı, organik, samimi, küçük esnaf, butik ürün" adı altında lanse ediyorlar, ister istemez hoşuna gidiyor milletin. gidip alaçatıda tatil yapmak, şirincede şarap içmek gibi.

  • liriamer  (12.02.17 00:01:13 ~ 00:01:19)
  • guvirix  (12.02.17 02:28:24)
birçoğu vergisiz çalışıyor. biz vergiyle çalışıyoruz.

ama vergisiz çalışanlara saygım var. çünkü devlet işvereni ayrı, çalışanı ayrı mikiyor.

100tl kazanıyoruz.
18tl'si kdv'ye gidiyor. 82tl kalıyor.

82tl'nin de 16tl sini gelir vergisi veriyoruz. kalıyor 66tl.

insanın aklı mantığı alıyor mu bu vergileri? çalıştırdığın insanın sigortasını ekle üstüne. muhasebeci giderini de koy.

ben sadece risk almayı sevmediğim için vergili çalışıyorum. çünkü yakalanırsa bir daha dönüşü olmayacak kadar büyük bir ceza yiyebilirler.

ama bu soyguncu devlete vergi vermemek en iyisi aslında.
paramın yarısına el koyuyorlar. sıfır emekle.
  • tchuck  (12.02.17 02:34:22)
Bir limiti var diye biliyorum aylık atıyorum 500₺ üstü vergili gibi

  • fasulyek  (12.02.17 10:32:45)