Kedimdeki yara

Merhaba,
Gecen hafta kedimin cenesinin biraz yaninda bir yara farkettim. Ilk once carptigi bir yerden birsey batmis zannetmistim. Veterinere goturdum. Kasidigi icin yara yapip kabuk baglamis demisti. Yedigi yemegin dokundugunu belirtti. Degistirmedigim surece devam edermis, yapilacak sey yok dedi, bir daha o yemden vermedim (sadece 1 aya yakin vermistim). Ama o kabuk dedigi sey hala duruyor, sizin onerebileceginiz birsey var mi?

Bugun de cenesinin altinda 10kr buyukluginde bir pullanma gibi birsey olmus. Ne yapsam, tecrubelerinizden belki birseyler onerirsiniz :(

Kedim 6 aylik, disi.

veteriner değilim ama bi kedim var ondan deneyimlediğim kadarıyla bu çene altındaki kabuklanma dış parazit, alerji yada mantar gibi bişey olabiliyo. benimkinde de dönem dönem olur ben kaşımasını engellemek için yakalık takıyorum ve veterinerin önerdiği bikaç şey sürüyoruz. geçiyo. kabuk siyah mı yoksa deri üzerinde döküntü gibi mi?

  • miss magara kadini  (11.02.17 14:40:11)
rengi pembe gibi siyah değil

parazit için ilacını düzenli yaptırdım :(
  • antikitleruhlu  (11.02.17 15:27:53)
yemeğini yediği kap plastik veya köpüktense alerji yapıyor olabilir. benim kızın ağız burun bölgesinde siyah kabuklanmalar çıkmıştı.
yemek kabı cam, metal veya seramik olmalı, yemeğini bitirince çok sıcak suyla sabunlayarak yıkayın.

  • lily briscoe  (11.02.17 16:12:16)
Yemek kabını düzenli yıkamamak da buna sebep olabiliyor.

  • fasulyek  (11.02.17 16:58:01)
Tesekkurler, mama kabi metal, suyunu da cam kaba koyuyorum. Ama daha sık yikayacagim artik.

  • antikitleruhlu  (11.02.17 17:23:51)
pembe döküntü gibi olduğuna göre alerjik bi durum var kesin. iyi gözlemleyin. alerjik kedilere özel mamalar var. karaciğeri yormayan vs bir sürü çeşitleri var o tür bi mamayı deneyin.

  • miss magara kadini  (11.02.17 18:29:43)
akne olabilir. bir krem ve bağışıklık arttırıcı hap kullandık 10 günde geçti. farklı veteriner de çözüm olabilir.

  • parola58  (13.02.17 21:51:23)