Cocugun tirnaklarini kesme

Ayak tirnaklarini kesemiyoruz. Tirnak makasindan korkmuyor (ellerini uyanikken kesiyoruz gayet izliyor falan). Coraplarini cikartamadigimizdan kesemiyoruz, torpuleyemiyoruz. Uyanikken kriz geciriyor, uyurken uyaniyor

Napak? Sizin akliniza ilginc fikirler gelir bence

Emerken sakin durur belki?

  • cakabo  (10.02.17 22:44:08)
Emmiyor zaten de, tv karsisinda, oyun oynarken, yemek yerken denedik. Olmuyor

  • la noix  (10.02.17 23:00:06)
@acemi o bizi uyandiriyor kerata :p gece alarm mi kurayim nabayim en derin uyku nasil denk getirilir yeminle level atlama canavari oldu bizim icin. 4 kisi bunla ugrasiyoruz 1 haftadir

  • la noix  (10.02.17 23:22:57)
Monkey see monkey do. Ayak tırnağı kesmenin çok cool bir şey olduğunu görse gönüllü olur belki.

  • kargn  (10.02.17 23:34:33)
Ellerini ayak parmaklarının arasına soksun, ellerini o şekil kesin. Ayaklar da arada kaynar belki.

Çorabı hiç mi çıkartmıyor?
  • kaymaktutmayansicaksut  (11.02.17 00:10:31)
ben kesmiyorum.
10 aylik doğduğundan beri 3 kere kesildi ayak tırnakları.

  • balik kraker  (11.02.17 02:37:28)
mobil edit:zaten emeklerken kırılıyor. o 3 sefer de ben kucağıma almıştım. sakın mayisik haldeyken başkası kesmişti.

  • balik kraker  (11.02.17 02:38:26)
çorap nedeniyle kesemiyorsanız çorapsız durmaya alıştıracak oyunlar üretseniz. çıplak ayak oyunu gibi bişeyler.
o da olmazsa bi çorabın burun kısmını parmaklar açıkta kalacak şekilde kesin, tırnakları kesin.
bu çocukar bi alem kimine çorap giydiremezsin kimi çorabını çıkarmaz. ham ham yapılası lahana sarması ayaklarıyla ne alıp veremedikleri varsa artık :) benim için bi mıncırık alsana o ayaklardan. ayy ben torun istiyom yaa!
şimdi aklıma geldi, banyodan hemen önce kesseniz, yıkanırken çoraplarını çıkarıyor nasılsa.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (11.02.17 09:17:09)
Oglan 20 aylik. 10 aydir emeklemiyor, yuruyor, kosuyor. Bir kere daha kesemedigimizde ayakkabi icinde tirnagi kirildi ve enfeksiyon kapti. O yuzden kendi haliba birakilmasini kesinlikle onermiyorum. Her hafta el tirnaklarini, 2 haftada bir de ayak tirnaklarini kesiyoruz cunku uzuyor. Sizin cocugun tirnak uzama hizi farkli olabilir.

Benim ya da babanin tirnak kesisini goruyor ki zaten el tirnaklari problem degil. Yani olay tirnak kesmeden ziyade corapta. 1 aydir falan bileginin acik olmasina da gicik oluyor, yururken otururken yarim cm acilmis olsun pantolonla corap arasi kiyametler...

Benim de aklima corabin parmak kismini kesmek geldi valla ama nedense musriflik olmasin diye kesmedim :p

Biri ozelden suyun icinde kesin dedi, onu denicem. Olmadi parmaksiz corap denicem bi

Ayaklari da gidiklaniyor biraz ama bakalim artik

@hayat cocuk tam bir trol ya. Coraplar cikinca da tum evi pat pat geziniyor (sanirim o ciplak ayak parkeye degmek hosuna gidiyor) ama giydirmek icin yataga oturttugumuz saniyede corap icin yalvarip yakarmaya basliyor
  • la noix  (11.02.17 10:35:52)
Modern ebeveynlik bi yere kadar. Babasi tuttu ben kestim valla. Biraz bagirip sustu

  • la noix  (11.02.17 22:19:25)