Ihrac edilen akademisyenler

Bugun arkadasimla konusuyorduk. Emekli olanlar var iclerinde veya 20 sene görev alanlar. Bu kisilerin emekliligi veya calistigi süreler yaniyor mu? Arkadasim öyle dedi. Bana biraz saçma geldi. 82 yasina ihrac edilen kisi var. Emeklilik filan yaniyorsa, napacam bu insanlar?

Acikcasi su ortamda garip olan buna inanmamaniz olmus. Insanlar onun icin ortaligi ayaga kaldiriyor zaten. Bu arada o kadar acik bir hukuksuzluk var ki, muhtemelen butun bu tantana, ohal falan bitince Turkiye hayvan gibi tazminatlarla cezalandirilacak, kisiler de universitelerine geri donecek.

80'de atilan 1402'liklerin cogu donmus.

tr.wikipedia.org
  • evrim halkasi  (10.02.17 19:10:18)
Bütün hak ve ünvanlari ellerinden alınıyor.

  • Ufuk  (10.02.17 19:19:09)
Emeklilikleri yanmıyor, başvurup maaş bağlatabiliyorlar, emekli ikramiyesi ile ilgili ise 2 ayrı durum var, hep devlette çalışmışsa alabilecekmiş, primlerin birazı bile ssk veya bağkur'dan ödenmişse alamayacakmış falan. Bakanın açıklaması vardı yanmayacak hakları diye. Yanacak deseler şaşırmazdım, ayrı.

  • opucuk baligi  (10.02.17 19:21:17)
  • opucuk baligi  (10.02.17 19:21:45)
Hak, unvan, maaş, tazminat, emeklilik gidiyor.

  • empty man  (10.02.17 19:26:56)
emekli maaşı yanmıyor -- ama idari soruşturması olup maaşı hala bağlanmayan var daha önce atılanlardan
emekli ikramiyesi, daha önce SGKsı BAGKURu varsa yanıyor --bu çok saçma, evet.
82 yaşında olan hocalar için: onlar 65te zaten emekli olmuş geri gelmiş insanlar.
  • niye ama  (10.02.17 19:37:30)
Hukuken ya da mantıken emeklilik maaş ve ikramiyenin yanmaması lazım çünkü bu paraları zaten sen her ay maaşından kesip biriktiriyorsun yani sana ait paranın sana verilmemesi insan hakkını aykırı bir şey. Böyle düşünsem de buranın Türkiye olduğu gerçeği var.

  • gezegen olan pluton  (10.02.17 19:58:02)