sizce araba bir karizma göstergesi midir ?

örneğin 5-6k maaş alan biri için de en göz boyayıcı araba nedir sizce ?
2010-2011 model bmw 1 serisi olabilir mi ?

Yaşadığım ülkede Tesla karizma göstergesi olarak görünüyor.
Türkiye'de herhaldr 5-6k maaş ile bmw falandır.

  • England  (10.02.17 18:45:04)
Bmw karizmadan çok gelir seviyesi göstergesi olur.

Karizma araç herkesin tercih etmediği özel araçlarda olabilir. Mesela Alfa Romeo, Subaru gibi.
  • gezegen olan pluton  (10.02.17 19:02:18)
Türkiye için o maaş bandında tok kapı sesli, a3, a serisi, 1 serisi.

Bunları alan karizmatik mi? Hayır. Biraz cebi para görenin showroom'a koşup peşinat + bilmem kaç taksit aldığı arabalar. Evet, bu grup belli bir sınıf içinde ama sayıca genelleme yapacak kadar fazla olduklarından karizmatik değiller. Çünkü günümüzde karizma oluşturmanın en önemli unsurlardan biri farklı olmak.

Bunun dışında araba karizmatik olabilir ama sahibine uymuyorsa o da işe yaramaz. Babamın spor, agresif görünümlü, kırmızı renkli bir arabası var ama babama baksam tanıdığım en karizmasız adam. Komik yani.
  • kaportaci mahmut  (10.02.17 19:04:24)
Egzotikler dışında karizma göstergesi değil bence. 5-6k aralığı için üst sınıf Alman üçlüsünün araçları etkileyici olabilir(sıfırlar).

  • heritage  (10.02.17 19:05:13)
bakımlı chevrolet nova.

  • kahoan  (10.02.17 19:22:01)
2016-2017 model Bmw 7 serisi.

  • empty man  (10.02.17 19:24:51)
Son yıllardaki barzo bmw kullanicilari her şeyi değiştirdi sanırım.
Bilmiyorum araba para göstergesi olabilir ama karizma göstergesi değildir.

  • pamuk helvalar cebe  (10.02.17 19:28:51)
tartismasiz bmw. buna binince herkes bir elit herkes bir zengin.

  • tiredpanda  (10.02.17 19:30:25)
araba ile sağlayacağın karizma sana fayda sağlamaz.

hele ki lüks bir markanın en ucuz modelinin 6-7 yaşında ikinci el alınmış arabası hiç sağlamaz.

bırak 1000-1500 euro maaşla hava atmaya çalışmayı.
  • babilbaligi  (10.02.17 19:35:35)
Adam barzoysa en güzel arabaya binsin, hiçbir değeri olmuyor bence.

  • chitosan  (10.02.17 20:22:29)
alfa romeo giulietta'sı olmaya vermiyoruz lkasdjakjd

  • elorelia  (10.02.17 21:15:17)
Arabayla mı göz boyayacaksın? Ya da göz boyamaya ihtiyacın mı var?

Bmw 1 serisi baba parası yiyen tiki kadın arabası be. Bununla mı karizma olacaksın? :D

Şuna bak, hizaya gel: i.ytimg.com
  • yirmisantim  (10.02.17 21:38:53)
karizma ve araba kelimeleri yan yana gelince benim aklıma volvo geliyor. 5-6k gelirli biri alabilir mi bilmiyorum arabaların fiyatlarından ve özelliklerindan hiç anlamam.

  • dedim ben sana  (10.02.17 22:32:46)
Karizma araba=Ferrari FF

  • hayde bre  (10.02.17 23:35:37)
karizma arabadan değil kişilikten gelir.
500 binlik arabaya binen laz müteahitler ne kadar karizma görünüyor sana ?

o paranın çok daha azını giyim kuşamına, kişisel bakımına harca, düzenli spor yap, hobi edin karizma açısından daha verimli olur.
  • orpheus  (11.02.17 06:03:17 ~ 06:04:47)