Diş gıcırdatma sonrası dişler

Yıllardır uyurken dişlerimi gicirdatiyorum. Dişlerimde ya da çenemde bir rahatsızlık hissetmiyorum. Son 1 haftadır yatmadan önce koruyucu kalıp kullanmaya başladım.
Dişlerimin boyu gicirdatmaktan dolayı kisalmis ya da şekli bozulmuş ise koruyucu taktıktan sonra boyu uzar mi eski haline gelir mi?
Teskkurler

Hayir maalesef gelmez ancak ilerlemesi engellenir. Boylari eskisi gibi uzatmak icin porselen kaplama gerekiyor, vertikal yukseklikte cok fazla kayip varsa cene ekleminin sagligi icin de yapilmasi gerekebilir. Ancak 1 mm yi gecmeyen bir kayip soz konusu ise duzenli plak kullanimi ile en azindan daha fazla kayip olmamasi adina bu sekilde koruyarak hayatiniza devam edebilirsiniz.

Bu arda kaplama yapilsa dahi plak kullanimina devam etmelisiniz, dis gicirdatma ile porselenler de asinabiliyor cunku.
  • neferkitty  (09.02.17 11:25:38 ~ 11:26:56)
hayır, mine tabakası kendini yenileyip büyüyemez, büyüyebilseydi o zaman dolguya da ihtiyaç olmazdı. plağın amacı daha kötüleşmesin dişler -kırıklara varabilirdi sıkma-, eklem ağrınız olmasın, baş ağrınız olmasın vs.dir.

  • carabelli  (09.02.17 11:26:53)
bende de aynı sorun var. kapmala yapıldı dişlerime ama çok sıktığımdam porselenleri de kırıyorum. doktorum plak yaptır diyor ama bazı yerlerde plak eklem kaymasına neden olur diyor akşım karıştı. siz gece plağını ne kadara yaptırdınız ? benden 500 tl istedi doktor, sert olanından yapacakmış

  • oscar  (09.02.17 13:16:12)