Seçim ve öğrencilik

Referandumda oy kullanabilmek için nüfus müdürlüğüne gidip kaydımı okuduğum yere aldırdım fakat bu yeterli mi? Okuduğum haberlerde her yerde yalnızca nüfus kaydını almaktan bahsedilmiş ama seçim kütüğü için ayrıca bir işlem yapmam gerekir mi? Böyle de bir şey verdiler, ne için bilmiyorum fakat 4 Mart'a kadar geçerlidir yazıyor.

i.hizliresim.com

secim kutugubuz zaten yerlesim yeriniz olcaaktir. su an ysk liste falan yayınlamadı. cb onayladiktan sonra ysk kisa bir sure icerisinde liste yayinlar kontrol edersiniz adiniz yoksa - ki bence olacaktir- nufusa tekrar gidersiniz.

  • blue eyes white dragon  (09.02.17 04:15:03)
Ekstra bişey yapmana gerek yok. Bu belge adres değişikliğini bildiren bı kurum varsa (okul, iş yeri) onlara verirsin diye, elinde adres değişikliğine dair bı belge olsun diye.

  • elorelia  (09.02.17 08:47:26)
seçim için adres değişikliği ilçe seçim kuruluna bildirilerek yapılıyor.
www.ysk.gov.tr

"Öğrenci olup, seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen öğrenciler (askeri öğrenciler hariç), öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvurmak suretiyle nüfus müdürlüğünden alacakları adres değişikliğinin uygunluğuna ilişkin belge ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim ederler."
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (09.02.17 09:24:58)