Kıskanmak?

Merhaba kıskanç biri misiniz?
Eski/yeni sevgilinizi kıskanır mısınız?

Genel anlamda kıskançlık dereceniz nedir?
hiç
az
orta
çok

Konu çok geniş biliyorum özetle kıskanç biri misiniz diye sorayım?

Evet çok kıskancım.

  • prince legolas  (08.02.17 12:43:17)
Çok kıskancım. Sahiplenme duygusu nedeniyle.

  • dissendium  (08.02.17 12:43:20)
hiç.

linç edileceğimi biliyorum ama kıskanmak kadar varoş bir duygu yok. bunu yalnızca ilişki değil her anlamda söylüyorum. kıskanç insanla işim olmaz.
  • sir gawain  (08.02.17 12:45:36)
az ile orta arası. o anki ruh halime ve duruma bağlı.

bu arada eski sevgilimi kıskanmam yenisini kıskanırım, eskisinden banane.
  • elorelia  (08.02.17 12:46:02)
Eski sevgililerimden sadece birini kıskandım, uzun sürdü, evlendiğinde geçti.

Sevgililerimden sadece birini kıskandım, çok kıskandım, kaç kafam olursa olsun hepsini anında yiyebilecek haldeydim, bu adam yukarı paragraftaki adam.

Diğerlerine bu derece kıskançlık beslemedim. Çünkü hiçbirine âşık değildim. Çok sevdim ama âşık değildim işte.

Yani âşıksam çok kıskancım, değilsem az kıskancım.
  • yaren  (08.02.17 12:48:08)
çok.
eskileri hatırlamıyorum bile ama seviyorsam kıskanıyorum. zor güvenebilirim.

  • filteria  (08.02.17 12:49:31)
hiç test edilmedim. kıskanç değilim sanırım. durduk yere kıskanmam. güvenmediğim kimseyle birlikte olmam. bilemedim.

  • tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin  (08.02.17 12:53:15)
hiç. ne diyor siz, gavatım.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (08.02.17 12:55:31 ~ 12:55:54)
insan ilişkilerinde kıskanç biri değilim.
aklıma bile gelmez birini kıskanmak.
imrenmek... belki bazen.

duygusal ilişkilerimin genelinde kıskanç biri değilim.
kıskançlık yaptığım ya da kıskandığım bazı durumlar olabiliyor sadece.
bunlar da ufak tefek şeyler olduğundan ve açıkça ifade ettiğimden, genelde ilişki içinde espri konusu olur.

kıskançlık doğru şekilde yansıtılmadığında ya da ilişkinin temelini oluşturup, güvensizliğe vardığında sir gawain'in dediği gibi "varoş" bir hal alıyor.
o da çekilmez bir şey zaten.
  • blatta hiberna  (08.02.17 12:59:05)
çok aşırı kıskancım

  • sta  (08.02.17 12:59:48)
derecesi duruma göre değişir ama kıskancım.

  • nick konusunda kararsizim  (08.02.17 13:00:45)
Orta. Yenileri hic, eskileri cok kıskanırım, bu durumda orta oluyorum.

  • cabiday  (08.02.17 13:04:31)
Hiç değilim ve inanılmaz itici geliyor bana

  • jazzabel  (08.02.17 13:09:41)
Orta kıskançtım eskiden. Şimdi; hiç.

  • peggy  (08.02.17 13:20:20)
çok.

  • tughan  (08.02.17 13:37:46)
bazı spesifik konularda çok kıskancım, mevcut sevgili için. ona da belki kıskançlık değil hırs bile diyebiliriz.

atıyorum; karşı cinsten bir iş arkadaşı sırf sevgilim seviyor diye işe börek-çörek-kurabiye yapıp getiriyorsa, benim o kıza karşı önyargım asla kaybolmaz ve her manevrasında rahatsızlığımı dile getiririm.

yoksa adam arkadaşlarıyla çıksın eğlensin diye yalvaran da benim.
  • piremses  (08.02.17 13:49:48)
Hiç kıskanç değilim.

  • mutekebbir  (08.02.17 13:57:35)
değilim diyorum ama kıskancım galiba.

  • Apocalypse  (08.02.17 13:59:06)
Orta

  • aklimdakisorular  (08.02.17 14:32:01)
evet
çok
  • çakıstes  (08.02.17 14:49:41)
eski sevgili hiç.

yeni; görünürde az, iç dünyamda orta.
  • zgrydn  (08.02.17 15:28:03)
ÇOK kıskanç biriyim. Bunun özgüven eksikliği olduğunu da düşünmüyorum ayrıca.

  • alaimisema  (08.02.17 16:58:44)
çok kıskanırım, az belli ederim.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (08.02.17 17:05:54)
valla ben kıskançlık olarak adlandırılan davranışlarımın sonradan ne kadar haklı yakarışlar olduğunu gördüm. onun için artık sorunun bende değil karşı tarafta olduğunu anlıyorum. boşuna devreleri yakmıyorum ve yoluma bakıyorum.

  • miss magara kadini  (09.02.17 05:27:52)
blatta hiberna + 1
Hiç kıskanç değilimdir, bir iki durumsal istisna olabilir. O da on saniyelik bir espri ve karşılıklı gülme seansı ile sonuçlanır.

Bir 8-10 yıl önce kıskanç hareketlerim vardı, şimdi çok anlamsız geliyor. 'Eskiden seviyordum, şimdi sevmiyorum' durumu yok; eskiden de aşık oluyordum, şimdi de aşık oluyorum. Hayatımdan drama, çalkantılar çıktı. Bu benim kararım değildi ama bu yönde evrildim ve hayat kalitem arttı. Bunun birlikte olduğum insanla da ilgisi yoktu, o değişim süresi boyunca aynı kişi ile beraberdim. Şimdi her türlü kıskançlıklı, kavgalı, dramalı şeyler her bölümünde 350 milyon olay olan ama süreyi uzatmak için de konuşmaları sündüren Türk dizisi kıvamında geliyor. Bu herkesin ilişkisinin dinamiğine uyacak bir şey değil. Bazı ilişkileri de kıskançlık ayakta tutabilir, tutkuyu körükleyebilir ama benim tutkumu söndürüyor. Yıldız Tilbe 'Aşk düzlükte yaşanıyor, düzlük tek aşkta' gibi güzel bir laf etmiş; ben tutkuyu sakinliğin (hatta bazılarına göre monotonluğun) içinden çıkarmayı seviyorum. Kıskanılırsam da oflayıp puflamaya, bunalmaya başlıyorum zaten.

Eski sevgili, 'eski sevgili' kalıbı geçmedikçe aklıma gelmiyor zaten. Kıskanmayı geçtim, hiçbir şey hissetmiyorum.
  • aychovsky  (09.02.17 06:46:11 ~ 06:57:36)
kiskancim
eskiyi de yeniyi de kiskanirim
çok kiskancim
ozetle kiskanc biriyim
  • tiredpanda  (10.02.17 23:47:40)
Bazen evet bazen hayır. Aynı durum için hem feci bir kıskançlık hissi duyarken, 2 dakika sonra amaaaan durumuna geçiyorum. Sonrasında genel olarak kıskanmıyorum, kıskançlığın getirdiği yakıcı duygularla uğraşmamak için. Kendimi kasamıyorum kısaca.

@aychovsky +1. hiçbir şey hissetmiyorum eski sevgiliye karşı.
  • sefil  (11.02.17 00:11:46 ~ 00:12:34)
çok değil.

ara sıra.

genel anlamda orta-az. güzel bir etin pişme derecesi gibi.
  • bir ileti paylastim  (11.02.17 00:13:18)
Kıskanç değilim mantıksız kiskancliklarim hiç yoktur sevgilime eski sevgilin de allah için güzel kızmış muhabbeti yapabilen bir insanım ama tabii ki çok saçma bir durum varsa kiskanabilirim yani gavat da sayılmam.
Eski sevgiliyi kıskanma kısmını anlayamadım eski Sevgilimi niye ve nasıl kaskanayim ki? Ayrıldıktan sonra uzun süre bir şeyler hissetmeme ve onun yeni bir sevgilisi olmasına rağmen kiskandigimi hatırlamıyorum.duygularım bittikten sonra kıskanmam zaten mümkün degil.

  • pastörizesüt  (11.02.17 00:32:18)