Saglikli besleniyorsunuz ama caniniz abur cubur cekiyor? Naparsiniz?

Ne yersiniz? Ben dun evde misir patlattim mesela canim cips cektigi icin. Bugun de cok fena tatli cekti evde bugday nisastasindan 5 dk muhallebi yaptim. Var mi sizin onerileriniz? Markette satilan az sekerli, diyet vs urunleri de olabilir.

kuru yemis

  • shi aila  (08.02.17 00:02:03)
bitter çikolata. tatlı krizlerinde dilinin altına bir parça koy.

  • MtKrt  (08.02.17 00:05:30)
Bazen meyve, kuru meyve ya da sütlü tatlıyla geçiştirmeye çalışıyorum ama tatlı krizine girdiğimde kısa süreli etkileri oluyor. Çikolata yemeden geçmiyor o atak. Düzenli olarak az miktarda meyve ya da şeker miktarı bol kuru meyve yersem krize girmiyorum, arayı açmadan bir şekilde yemek ve dengeyi bulmak şart.

  • sytemofadownmanyagi  (08.02.17 00:06:28 ~ 00:08:07)
Daha bugün şekersiz unsuz fincan keki yaptım.

2 kişilik tarif vereyim tam olsun:

- 1 yumurta
- 2 yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi
- 2 yemek kaşığı kakao
- 3-4 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği
- çok az süt (kıvamına göre ayarlanıyor)
- 1 çay kaşığı tarçın

ne çok katı ne de çok sıvı olmalı ama rahat akacak kıvamı olmalı. Normal kek hamurundn daha akışkan olacak.

15 dakikada pişiyor. (fincan kek için youtubedan pişirme yöntemine bakabilirsiniz)
  • neferkitty  (08.02.17 00:07:43 ~ 00:34:29)
Kuru uzum ve meyveyle bastiriyorum ben. Cok uzun sure seker ve beyaz ekmek yemeyince bir noktadan sonra tatli istegim epey azaldi.

  • rusyalı kozmonot  (08.02.17 00:30:12)
Tatlı krizi için, bir kaç suda yumuşattığın hurma, bir muz, çiğ badem, kuru kayısı, kuru üzüm. Rondodan geçir. Kakao ve tarçın ekle, top şeklinde pişirip soğuttuktan sonra filtre kahvenin yanına 1-2 tane ye, ama gece yarısı değil 19.00 a kadar ye :)

  • oligomer  (08.02.17 00:32:00)
Ben ne zaman bu kadar kassam diyet bozuluyor yalan oluyor. Arada tüketmek gerek bence yani b*kunu çıkarmadan istediğini ufak bir porsiyon ile hallet. Tamamen kesmek, yasaklamak daha fazla arzulatıyor insanı.

  • gozu acik sevisen yahudi  (08.02.17 00:32:24)
zaten saglikli besleniyorsam kirk yilda bir cekiyordur oyle seyler eh o zaman da yiyorum zaten hayati zehir etmenin anlami yok. mesela favorim kefirix. şu orman meyveli, çilekli falan olan kefir. baya lezzetli.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (08.02.17 00:32:30)
unsuz şekersiz yulaflı kurabiye yapıyordum bi ara nette tarifleri var.
muzlu chia puding de olabilir
meyveli yoğurt olabilir
  • red g  (08.02.17 00:33:01)
Kuru yemiş.

Meyve

Kuru meyve

Yulaflı her şey
  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (08.02.17 01:08:46)