Referandumdan sonra ne olacak? Görüşlerinizi merak ediyorum

serhathalis.com Şu yazıyı okuyarak bu yazı hakkında neler düşündüğünüzü de yazarsanız sevinirim

yazıyı okumadım, evet çıkacağını ve korkunç bir diktatörlüğe sürükleneceğimizi düşünüyorum. sonrası meçhul.

not: hayırspor.
  • babilbaligi  (07.02.17 16:14:38)
her iki ihtimalde de bok yoluna gideceğimizi düşünüyorum. evet çıkarsa her türlü hukuksuz eylemini yasallaştırmış bir iktidarla karşı karşıya kalacağız. muhaliflerin başına gelenler ve medyanın hali göz önüne alınırsa, iktidarla demokratik yöntemlerle baş etme yollarının neredeyse hepsi tükenmiş olacak. böyle bir değişimi telafi etmek en iyi ihtimalle 30-40 sene alacak. hayır çıkarsa ise iktidarın paniklemesinin de etkisiyle gaddarlığa varabilecek operasyonlara şahit olabiliriz.

yapılması gereken şey, her türlü mücadele ihtimaline hazırlıklı olunması. bunun için gerekli mali ve fiziksel (örgütlü toplum) gücün hazır edilmesi. toplumun geneliyle duygu birliğinin sağlanması, aynı dilden konuşulması.
  • zgrydn  (07.02.17 16:26:27)