dual core i7'mi quad core i5'mi?

bir bilgisayar alacağım ama ne olsun sevgili duyurucular?

hangisi yeniyse o.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (07.02.17 12:53:59)
ikiside sıfır.

  • bruceandwayne  (07.02.17 13:06:40)
işlemci kodlarıyla verirsen karşılaştırmasına bakılır

  • kimlanbu  (07.02.17 13:32:14)
kodlarından çok emin değilim ama müzik-sinema prodüksiyon işi yapacağım.

  • bruceandwayne  (07.02.17 13:33:28)
müzik yapacaksan ses kartı
sinema yapacaksan ekran kartı

işlemci anca bottleneck olmasın diye aldığın bu kartlardan birine uygun alırsın. ucu bucağı olmayan bi soru sormuşsun, ama tavsiyem quad core i5
  • masa penisi  (07.02.17 14:23:04)
kullandığım daw zaten bu iki sistemde de gayet rahat yürüyor. external ses kartım var ama takdir edersiniz ki ses kanallarına vst, plug-in vs gibi eklentiler girdikçe işlemciye olan ihtiyaç artıyor. sorum tam olarak buydu aslında ses kanalına 6-7 tane plug-in eklediğimde delay yaşamak istemiyorum. yürüsün yani.

  • bruceandwayne  (07.02.17 14:26:57)
ben lenovo i7den çok çektim, tabii ki çok genel bi cevap ama bu süreç boyunca bu duruma şahit olan herkes "i7ler bi garip abiyeağ, i5ler tıkır tıkır çalışıyor, i7 hep sorunlu" dedi.

  • neynep  (07.02.17 14:45:43)
yeniden kastım işlemcinin piyasaya sürülüş tarihi. aralarında jenerasyon farkı olabilir. ayrıca memogeddon da haklı.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (07.02.17 17:33:51)