sahi özlediniz mi sizlerin oynadığı çocukluk oyunları nelerdi

1 bu başlığa çocukluk oyunlarınızı özleyip özlemediğinizi yazın ÖZLEDİM
2 sizlerin oynadığını çocukluk oyunlarını yazın YAZDIM
3 kaç doğumlu olduğunuzu yaşınızı yazın 1977 39
4 madde 11 12 13 14 deki gibi standart çocukluk oyunlarının dışında sizlerin yarattığı oyunlar varsa onları yazın

1 saklambaç oynayan kaleye mum diksin
2 tilki tilki saatin kaç
3 yakar top
4 kukalı saklambaç
5 misket
6 gazoz kapaklarını mermerle vurma
7 japon kale
8 bir futbol oyunu vardı top yere düşmeden havadan pası alıp gol atmaya çalışıyorduk adını hatırlayamadım
9 su savaşı su tabancası olmadığında ya da kırıldığında piril şişeleriyle oynardık
www.marketpaketi.com
10 saklambaç
11 zıt istikamete koşu 2 kişi başlama noktasından ki genelde bir apartmanın dış kapısı olurdu zıt istikametlere koşarlar binanın çevresini daha hızlı dolanıp apartman kapısına ilk ulaşan koşuyu kazanır
12 bisikletlerle polo oynadığımızı bilirim elimizde sopalar topu kaleye atmaya çalışırdık futbol maçı gibi düşünün ama altımızda bisikletler ve sopayla topu kaleye atmaya çalışıyoruz
13 taş savaşları valla billa kafa göz yarılır demeden birbirimize taş atardık kimyasal silahımız bile vardı poşete kum koyar poşette delikler açardık düşman siperlerine atardık havadan üzerlerinden geçen poşetin deliklerinden düşmanların kafalarına kumlar dökülürdü
14 idama mahkum kurbanı seçer idama mahkum diye diye gider boynundan iple asardık boğulmaya başladığında ölmeden ipi keserdik bu oyunu fazla oynamadık çünkü bir arkadaş ölümden döndü çocukluk işte şimdiki aklım olsa hiç oynamazdım

elvan tuborg gazozları
düldül patbom minti minti turbo sakızları
macun şeker

iyice 80 lerde çocuk olmak durumuna girdim daha devam etmeyeyim keşke o günlere dönebilsem ama zamanda geriye gidiş yoktur Le temps détruit tout Zaman her şeyi yok eder

3 ve 7

Efsane dönemde doğanlardanım.
  • tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin  (05.02.17 06:42:02)