kredi kartı sorusu

selamlar. mesela şöyle bir ekstre özet mesajı geliyor, x numaralı kart borcunuz x tl y usd, asgari odeme tutarı x/3 tl y usd.

şimdi burda usd cinsinden yapılan alışveriş toplam alışveriş borcunun içinde mi? yani benim hem tl borcunu hem de usd borcunu mu ödemem gerekiyor?

dikkatimi çeken başka bir nokta da tl'nin asgarisi %33'ü, ama usd'ninki aynı miktar olarak geçmiş.

kafamda deli sorular.

bankaya ve senin tercihlerine göre değişir ama belirttiğin durumda tl ve usd borçları ayrı ayrı. döviz harcamalarında asgari ödeme yok bildiğim kadarıyla, tamamını ödemen gerekiyor. yani toplam borcun x tl+y usd..

  • nrmnm  (04.02.17 19:26:01)
usd harcaması limiti doldurur o x sayısından bağımsız olarak yansır. x'in asgarisi usd nin tamamı o son ödeme tarihine kadar ödenmeli.

şöyle de bir sorum vardı geçen eksiduyu.ru
  • senolll  (04.02.17 19:37:30)
teşekkürler senol benim de vakıfbank zaten. bir dahaki ekstreye hepsi tl gelsin istesem oluyor mu peki vakıfbankta?

  • diyarbakir karpuzu  (04.02.17 19:43:20)
internet şubesine girip bakamadım ancak yapıkredi'de bunun ayarladığındığı bir kısım var vakıfbank'ta da olabilir yoksa telefon bankacılığıyla halledebilirsiniz diye düşünüyorum.

  • senolll  (04.02.17 19:45:32)