[]

Yurtdışı uçuşunda kedilerle seyahat etmek

Merhabalar,

2 kedimizle birlikte yarın uçuşumuz var. Kediler için gerekli tüm evrakları düzenledik ancak işin asıl sıkıntılı kısmı uçuş aşaması. Bazı sorularım var, deneyimlemiş olanlar yardımcı olursa sevinirim.

1- havaalanındaki güvenlik kontrollerinde kedileri kutularından çıkarmamızı isterler mi? (forumlarda birisi bundan bahsetmiş)

2- veteriner kedileri sakinleştirecek (bayıltan bir şey değil) bir karışım hazırladı ancak yine de kabinde miyavlamaya başlarlarsa uçak ortamında bu diğer yolcular açısından çok rahatsız edici olur mu?

Teşekkürler

 
geçen hafta atatürk iç hatlar güvenlik kontrolünde önümdeki kızın kedisini kutudan çıkarttırıp kutuyu x-ray'den geçirdiler. ilk defa gördüm ama prosedür her yerde aynıdır muhtemelen.


  • nrmnm  (04.02.17 18:58:33) 
2. soruya cevap veriyim, 9 saat ucak yolculugunda yanimdaki yolcunun kedisi vardi. Ucak sadece kalktiginda kendini huzursuz hissetti. 5-10 dk miyavladi. Ayaklarin yerden kesildigini anladi tabi kedicik. Bunun disinda butun yol uyudu :)


  • duyurumvar  (04.02.17 21:37:02) 
norwashere bloguna bakın. son yazı bununla ilgili


  • strawberry first  (05.02.17 00:14:51) 
Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. Biz konuyu hallettik ve bizim gibi merakta olanlar için lazım olur diye yazmak istedim.

1- bilirsiniz Atatürk hava limanında ilk giriş ve pasaport kontrolü sonrasında iki güvenlik kontrolü mevcut. İkisinde de kutuyu açmanızı istiyorlar ancak ilkinde polis memuruna rica ettik sağolsun onun kontrolüyle açmadan geçtik. İkinci noktada hafifçe aralayıp kontrol etmelerini sağladık. Neden açmadınız derseniz özellikle kedilerden birisinin canı çok tatlı ve ölüm korkusuyla deli gücüne ulaşıyor. Zaten yatıştırmak için bahsettiğim ilacı bile veremedik. Yani orada kaçsa hem bizim için hem güvenlik görevlileri için büyük sorun olurdu.

2. Bahsettiğim gibi o karışımı veremedik arkadaşlara ama yine de gayet sorunsuz sessiz bir yolculuk oldu.
  • fin  (06.02.17 21:51:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.