[]

belgrad'da araç kiralanır mı? (turistik)

mart sonuna doğru belgrada 3 günlüğüne bir gezi düzenleyeceğim. 2 kişi olacağız. araç kiralamak mantıklı mıdır? trafik koşulları, park yerleri nasıldır? mantıklı mı? 3 günlük kira ücreti 45 euro falan ancak elimde kupon olduğundan ücretsiz kiralama fırsatım var.

gidenler, oraları görenler ne tavsiye edersiniz? airbnb'de kalmayı düşünüyorum bu nedenle park problemim olmayacak ama gezerken park yapmakta sıkıntı çeker miyim şehir merkezinde falan?

teşekkürler.

 
sadece belgrad'da kalıcaksanız orayı gezecekseniz araba bence çok yük olur. eski şehir kısmında zaten park yerleri çok kısıtlı ve bölüm bölüm ayrılmış durumda. hepsinin ücreti farklı ve baya pahalı da olabiliyor. yeni belgrad kısmında biraz lazım olabilir ama otobüslerle ulaşımda kolay.

ben kaldığım zaman boyunca hiç araba ihtiyacı hissetmedim.
  • biergarten  (04.02.17 12:02:58) 
Belgrada turkiyedennarabayla gittigimizde bile araba 2 gun kapali otoparkta kaldi. Yuruyus + taksi yaptik. (4 kisi olunca taksiyle otobus ayni oluyodu) ki 1 kere taksi kullandik.

Belki ancak zemun'a gitmek icin araba olabilir ama oraya da otobusle gitmek cok rahat.

Ayakbagi olur gorusune katiliyorum.
  • kuehles blondes  (04.02.17 12:08:03) 
bisiklet kiralayın.


  • funl  (04.02.17 14:06:30) 
sadece belgrad merkezde kullanilacaksa araba tasimak zor olabilir. tramvayla ve yuruyerek gezmistik biz. sehir cok kalabalik degil aslinda arac yonunden. yol kenarlarinda hep park etmis oluyorlardi ama otopark ucreti falan var miydi hatirlamiyorum. belki street view varsa eger durum gozlenebilir.


  • jedilance  (04.02.17 23:10:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.