Vergi Yapılandırma Borç Ertelemesi

Arkadaşım yapılandırdığı KYK borcunun bu ayki taksidinin Mayıs'a kaydırıldığını söyleyince benim Mart sonu gözüken üçüncü taksitimin de Temmuz sonuna ötelendiğini gördüm.

Ben o vakte kadar beklemeyip iki ayda bir yine ödemeye devam edebiliyor muyum? O tarih sadece en son ödeyeceğim tarihten ibaret değil mi arkadaşlar?

ocak'tan itibaren ödeyeceğiniz taksitlerin son ödeme tarihleri 4 ay ötelendi. 2. taksit 31 mayıs, 3. taksit 31 temmuz son gün. evet erken ödemek isterseniz elbette ödeyebilirsiniz, ki 3. taksidi sorduğunuza göre zaten 2. taksidi erken ödemişsiniz bile.

  • kibritsuyu  (03.02.17 15:43:47)
@kibritsuyu İkinci taksidin son ödemesi 31 Ocak olduğu için normal tarihinde ödedim aslında. Bu öteleme muhabbeti ben ödedikten sonra çıktı sanırım.

Bir de şöyle bir şey gözüme çarptı buna ne demeli?
prntscr.com
  • chicha  (03.02.17 15:55:29)
erteleme ile ilgili kanun 27 ocak'ta çıktı. tebliği de 29 ocak'ta yayınlandı. yani 31 ocak tarihinde çoktan uzamıştı bile.

  • kibritsuyu  (03.02.17 21:21:13)
@kibritsuyu Ben Ocak'ın ilk haftası ödedim yalnız, son gününe bırakmıyorum hiç :)

  • chicha  (03.02.17 23:36:33)