Bu bir dolandırıcılık mı?

Arkadaşlar selam,

Sahibinden yüklediğim ilan için geldi,

s30.postimg.org

evet dolandırıcı. biraz işlesene. tamam gönderiom hemen falan de adfgasdfasdf keklikmiş gibi ol

  • cekilmis gayfe  (02.02.17 23:52:23)
Adam yurt dışında asker ve Afrika'daki bir tarım enstitüsünde çalışan amcasına hediye olarak sahibinden.com'dan ikinci el Samsung telefon almak istiyor. İyiymiş. Bana inandırıcı gelmedi.

  • dissendium  (02.02.17 23:54:13)
Parayi gonder gonderiyim, diyebilirsin. Dolandirici oldugu kesin.

  • ykyt  (02.02.17 23:58:16)
adresi iste ve parayı göndermesi için hesap no ver. ama asker olduğunu söylemesi falan dolandırıcı olduğunu gösteriyor sanki. parayı gönderirse de aleti yollarsın zaten.

edit: belki askerim falan diyerek senin onu dolandırmamanı düşünmüşte olabilir.
  • atalet momenti  (03.02.17 00:01:16 ~ 00:01:48)
Biz bu şekilde göndereni gördük son anda kurtardık bildiğin Afrika'ya fotoğraf makinesini göndermişti Adam. ems kargo ne la turk-Afrika ortaklığı galiba

  • protrek  (03.02.17 00:07:04)
Dolandırıcı

  • EXXE01  (03.02.17 00:11:42)
Hesap bilgilerini istedi ve yarın ödeme yaparsa gönderim yapma ihtimalimi sordu, yarını bekliyoruz artık.

İlanı senin adına rezerve edeyim mi dedim, evet dedi.

Göreceğiz
  • gneral  (03.02.17 00:42:58)
Kesin dolandırıcı. Discovery ID de bir program var bunları anlatan. Aynı bu herif gibi bi tip vardı içlerinde. Şebeke hemde bunlar.

  • old possum  (03.02.17 00:48:49)
Generalin hala icinde gercektir diye bir umut var ama:)))

  • duptıs  (03.02.17 00:58:33)
Neyse bu arada sana para gonderimi icin Western union falan soracak ordan bi numara okumani vs isteyecek.onu okuma iste.

  • duptıs  (03.02.17 01:00:07)
eski bi dolandırıcılık şekli bu. demek hala kullanıyolar.

  • spirit crusher  (03.02.17 01:02:14)
Ya da yarın sana bankadan bir email gelecek,muhtemelen de same düşecek. Biz bir havuz bankayiz para bizde toplanır,Siz de ürünü gönderirseniz,ikisini buluşturup parayı size aktaririz yazacak. Afrikalı da kargola bana Samsung u diyecek. Sakın inanma!

  • old possum  (03.02.17 01:15:43)
Spame düşecek olacaktı orası mobildeyim.

  • old possum  (03.02.17 01:16:20)
durum biraz saçma geldi. türkçe bilmiyor ama neden türkiyeden telefon bakıyor ? muhtemelen afrikada fiyatlar türkiyeden daha ucuzdur. ayrıca afrika için 1700 lira oldukça yüksek bir rakam diye biliyorum.

  • orpheus  (03.02.17 01:21:42)
@old possum'un hikayesi doğru, dolandırıcılık yöntemi bu.

  • harzem  (03.02.17 01:43:17)
inanma, seni ... dolandıracak :)

.
  • kartallar yuksek ucar  (03.02.17 01:45:03)
para yatarsa ve sen de göndermeye karar verirsen anında paranı bankadan nakit olarak çekip öyle göndermeni tavsiye ederim.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.02.17 01:47:57)
parayı hesabına aldıktan 1 hafta sonra gönder, hehe

  • tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin  (03.02.17 02:46:44)
nijeryadan dolandırma yöntemi baya yaygın, bi arkdaşım laptop satarken aynı teklif gelmişti amcama hediye alacağım falan diye de olay saçma geldiği için kabul etmemişti o sonra araştırınca dolandırıcı olduğunu öğrendik

  • nundu  (03.02.17 04:04:32)
bana da fotograf makinesi icin ayni numarayi cekmislerdi. baya bi eglenmistim o donem. "urunu kargoladim, iste kargo fisi" falan diyordum. 15 gun boyunca kargonun akibetini sordu, 3-4 kere subeye falan gitti sormaya.

bu bahsettigim cok eski ama, hala kullaniliyor demek ki :)
  • brkylmz  (06.02.17 18:09:22)