Şengen vizesi

Merhaba,

Şengen vizesine başvuruldu diyelim cuma günü uçak vardı. Vize de cumadan başlayarak 3 aylığına çıkmış. Cuma mı çıkmıştır daha erken çıkmış olup cumadan itibaren midir? Ya da çıktığı gün ekstra olarak yazıyor mu sayfada?

Teşekkürler

vizenin geçerli olduğu tarih aralığı yazar pasaportuna bastıkları vize etiketinde.
muhtemelen istenen tarih aralığını verirler ve tabii ki o tarih aralığından önce çıkmıştır vize.

  • interview with the vampire  (02.02.17 14:52:04 ~ 14:53:24)
Vizenin basildigi tarih mi?
Schengen hatirlamiyorum ama ingiltere vizesinde baslama tarihi vizenin basildigi tarih oluyor. Onu biliyorum.

  • kuehles blondes  (02.02.17 15:12:23)
Ben aldığımda örneğin 1 ocakta karar verilmiş giriş tarihi 2 ocak görünüyordu. 1 gün sonrası giriş yapılabilirmiş sanırım.

  • England  (02.02.17 15:24:44)
Vize başvurusuna o uçağın biletini eklemişsindir zaten. Bu sebeple o seyahete uygun vize verilmiştir.

  • cliquot  (02.02.17 15:31:26)
geçen sene mayıs sonu için italya'ya vize başvurusu yaptım. 7 mayıs'ta vizemi aldım. uçuşum 26 mayıs olmasına rağmen, vizeyi 8 mayıs'tan başlatmıştı. (3 aylık verdi) yani asla olmaz falan demeyelim.

Aralıkta Almanya'dan aldım. uçuş tarihimi dikkate alıp o günden itibaren başlattı.

Sonuç olarak benim vardığım kanı, bu iş ülkeden ülkeye değişebiliyor.
  • amuzende  (02.02.17 18:40:11)
vizenin çıktığı gün yazmıyor baktım da şimdi. orada yazan tarih senin çıkabileceğin tarih. 15/02 yazıyorsa atıyorum, 15 şubatta o ülkeye girebilirsin demek. hem napacaksın vizenin karara bağlandığı günü yahu!

  • ahmet oturum cerezi  (02.02.17 22:49:24)