kindle ın bu kadar pahalı olmasının sebebi

doların artması mı?

650 tl diyor ya türkiye'de satan siteler. yokmudur bunu daha makul bi fiyata almanın yolu?

Evet, doların artması. Geçen sene bu zamanlar 450 tl civarı idi en son çıkan paperwhite modeli.

  • devilred  (02.02.17 00:20:04)
çok pişmanım şu an almadığıma

  • Sskywalkeremre  (02.02.17 00:21:05)
acayip artmış fiyatı gerçekten. yaklaşık 8-9 ay önce 350 lira civarına almıştım paperwhite'ı. inanılmaz bir artış bu. türk lirasının nasıl bir değer kaybına uğradığını net şekilde görmemizi sağlıyor.

  • sfteses  (02.02.17 00:25:19)
Geçen sene yılbaşı öncesi indirimiyle kılıfı da dahil olmak üzere 418 tlye almıştım ben. Facebookta kindle türkiye diye bir grup var, orada yol gösteriyorlar daha ucuza nasıl alınacağı konusunda.

  • devilred  (02.02.17 00:25:29)
selam, evet dolardan dolayı. daha birkaç ay önce 450lerdeydi paperwhite, şimdi 550lerde.
ben amazon.de'de indirime denk geldim aralık ayında, 80 euro'ya aldım, o günkü kurla 300 tl'ye denk geliyordu.
türkiye'ye gönderim yapmadıkları için almanya'daki arkadaşıma aldırdım, geldiğinde getirdi.yani amazon'u takip edebilirsin.

2. alternatif aliexpress'te teşhir ürünü olan kindle'lar satılıyordu diyecektim ki 30dolar üzerine gümrük vergisi uygulandığını hatırladım şu an. onun nasıl halledildiğini bilmiyorum açıkçası.
  • sedat peker in yegeni  (02.02.17 01:03:24)
Turkiyede her seyin pahali oldugu gercegini aklinizda Tutarsaniz her urun icin ayri isyan etmeye gerek duymazsiniz. Gelismis bir bati ulkesinde yasiyorum, alim gucu arasinda INANILMAZ fark var. Ben o kindlei burada bi gun calisarak aliyorum. Turkiyede 2 hafta. Birakalim norvecte su 3 euro ayaklarini. Su 3 euro adamin aylik maasi 250 euro degil.

  • baldur2  (02.02.17 08:57:57)