[]

kaplama sonrası dişlerin birbirine değmesi diş hekimlerine

sağ alt arkada iki diş ve sol üst arkada bir diş olmak üzere 3 dişime kaplama yapıldı. öncesinde kron boyu kısaltma ve kanal tedavisi fln derken 2 ay kadar eski kaplamalar sökülmüştü ağzım boştu yani. dün akşam dişler takıldı ve şimdi baya garip hissediyorum. şu kırmızı değme kontrolu yapan kağıtlarla baktı doktorum çok az boyuyor ama dişde madde kaybı çok olduğundan çok da kısaltmak ve törpülemek istemiyorum dedi. şidmi bu dişlerin alt ve üst olarak birbirlerine değmesi normal mi ? zamanla alışır mıyım ? şu an geçici yapıştırrı 3 5 gün kullan ona göre törpüleriz ya da kalıcı yapıştırırıx dedi ?
 
Normalde değmesi lazım. Ama gereğinden fazla madde varsa ve orda yükseklik yapıyorsa çene eklemlerine kadar varan sıkıntılar yaratabilir. Doktorunuz gerekeni yapacaktır zaten.


  • tiksinmedenuyanmak  (01.02.17 21:49:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.