[]

en iyi yönetmen

merhaba arkadaşlar. oscar töreninin yaklaştığı şu günlerde merak ettiğim bir şeyi sizleri sormak istedim. bir filmi izlerken yönetmenin iyi olup olmadığı nasıl anlaşılır. sonuçta oyuncu gibi izleyemiyoruz.
 
film iyiyse yönetmen de iyidir. ticaret gibi düşünebilirsin. bi mağaza da elemanlar sevimli,mutlu, etraf derli toplu, ortam güzelse Patron, müdürün başarısidir ve müşterisi çok olur.

oyuncu seçimi, olayları anlattığı yerler, acçilar vs.. hepsi iyiyse fillm de iyi oluyor.
  • mayeskuel  (31.01.17 23:33:47) 
İyi bir yönetmen, izleyicisinin zekasına güvenir. Anlatmak istediği şeyi sürekli tekrarlamaz ve bazı şeyleri izleyicisinin gözüne sokmaz. Benzer cümleleri üst üste duydum diye yarısında kapattığım bir sürü film var. İyi bir yönetmen, olayların doğal ve gerçekçi bir biçimde ekrana yansıtılmasına dikkat eder. İyi bir yönetmen, oyuncudan çekinmez ve korkmaz. Gerekirse aynı sahneyi yüz kere tekrarlatır. Olmamış bir sahneyi filmine koymaz.


  • dissendium  (31.01.17 23:36:53 ~ 23:37:48) 
yönetmen mandalina soyar seyirciye yedirir, kapla oyuncularına su verir tadında saçma sapan açıklamalara itibar etmeye gerek yok. bu birinin size 3-5 cümle ile açıklayabileceği bir şey değil. oturup farklı türlerden ve yıllardan önem atfedilen yönetmenleri ve filmlerini izleyin, yönetmenlerin önemini, üsluplarını ve filmdeki etkilerini görmeye başlarsınız.


  • ben demistim zaten  (31.01.17 23:59:01) 
internetten sinema endüstrisindeki kişilerin görevlerini okuyarak daha sağlıklı değerlendirme yapabilirsiniz.

misal yukarıda yazılanların bir kısmı senaristin görevi yönetmenin değil.

sağda solda çok övülen şeylerin de bir kısmı görüntü yönetmeninin işidir.

bir kısmı da sanat yönetmeninin.

yönetmenin görevlerini okuyarak başlayın.

kesmezse sinema kuramlarına girip derinleşirsiniz.
  • levpontryagin  (01.02.17 00:01:42) 
en iyi film ile en iyi yonetmen odullerinin verilme kriterlerini merak ediyorum ben de. Benzer seyler gibi gorunuyor.


  • yons  (01.02.17 01:03:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.