alman teknosu

dinlemek istiyorum. kimleri önerirsiniz? kalkbrenner'ı biliyorum bi tek.

Atlantik guzeldir, almanyada seven var, en azindan Koln civarinda.
soundcloud.com

  • bioverse leo  (31.01.17 01:16:38)
Booka shade ve her ne kadar tekno olmasa da pek tabi moderat.

  • bruceandwayne  (31.01.17 01:18:25)
aslında kalkbrenner için pek tekno da denemez.

farklı tarzlarda birkaç link koyayım, fikir verecektir:

www.youtube.com - bu en sevdiğim tekno albümlerinden. eski olduğuna bakma, pek eskiyecek gibi durmuyor. yalnız sesini biraz yükseltmen gerek ki alt frekansları hissedebilesin. yani kulaklıkla dinleyeceksin :) bu arada chain reaction'dan çıkmış tüm albümlere bak derim: www.discogs.com

www.youtube.com - bunların da yaptığı ne varsa dinle. maurizio, rhythm & sound...vs.

www.youtube.com - bu eleman da aşırı tutuldu. yeni plağının değeri 250-300 euro civarında: www.youtube.com traumprinz de aynı kişi bu arada. bunu beğendiğin takdirde giegling'e bakabilirsin: www.discogs.com

efdemin var: www.youtube.com

işte berghain tayfası var; ben klock, marcel dettmann...vs.

köln'de de farklı bi tekno var, nispeten daha minimal. bu adam durmadan bi şeyler yaptı: www.discogs.com gas ismiyli yaptığı "pop" albümü hoş ama ambient daha ağır basıyor.

daha çok müzik var da yeter yahu, sıkıldım. yapıyorlar yani, daha saymadığım çok isim var da denk gelirsin geze geze zaten.
  • philus  (31.01.17 01:41:12 ~ 02:55:02)
Kalkbrenner demissin ama fritz mi paul mu? Yaaa yaa.

  • kuehles blondes  (31.01.17 02:11:04)
tekno mu bilmiyorum ama fukkk offf diye bi şey var parçaları hoş.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (31.01.17 02:28:20)
kuehles blondes, tabiki paul.

fritzi de çok severim (hatta bazen daha çok severim), ama tarzları detayında farklılaşıyor.
  • füt  (31.01.17 09:59:18)