[]

Macbook air silme problemi

Herseyin dogurusunu bilen duyuru sakinleri,
macbook air'de çöp kutusunu boşaltamama ve masaüstündeki hiçbişiyi silememe gibi durumla karşı karşıyayım. evet masaüstü çok dağınık ve kalabalıktı.
Nasıl çözerim, help pls
Şimdiden teşekkürler

 
Aynisi geçen bana oldu sanırım güncellemek lazım ben sürekli ertelediğim için sapitti :/ sistemi baştan baslatin ben de ise yaradı


  • burchak  (30.01.17 16:32:13) 
Eger guncelleme ise yaramazsa, kisa sureli soyle bir cozum uygulayabilirsin. Terminal'i hic bilmedigini varsayiyorum:
Terminal app'ini ac (Appplication dosyasinda Utilities'in icinde, ya da direk spotlight ile arayip ac)
Terminal'e once cd Desktop yaz ve enter'a bas
Bu seni Masaustune getirecektir. Daha sonra gene terminale su kodu yaz
rm -rf "dosya adi ve uzantisi"
Ornek: masaustunde notlar diye bir pdf dosyan var. Terminal'de
rm -rf notlar.pdf
yazip enter'a basarsan o dosyanin silinmesi lazim. Yalniz dikkat edin tekrar geri getirilmeyecek sekilde siliniyor. internette terminal kodlari ile ilgili bir suru bi sey vardir. google amca bilir.
  • elcucu  (31.01.17 08:08:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.