[]

kindle almak

merhaba. büyük bir pdf kitap arşivine sahip olup bunları bilgisayardan okumakta zorlanıyorum. kindle alsam mı diye düşünüyorum ama kimileri bazı formattaki metinleri okuyamadığından yakınmış, kullanışlı değil diyenler olmuş bir de. kullananlar ne düşünüyorlar acaba? merak ettiğim bir diğer şey, elimizdeki dosyaların tümünü kindle a aktarmak mümkün oluyor mu? bir de önerebileceğiniz bir modeli var mıdır?
 
Paperwhite alacaksın en popüler olanı o zaten. Bir tane çok pahalı var bir tane de ışıksız modeli var. Ben bir dönem aldım sonra geri sattım. Sebepleri belki çoğu kişiye saçma gelebilir fakat şöyle:

1- Çocuğuma miras olarak bir kitaplık bırakmak istiyorum.
2- Sürekli otobüste falan işe gidip gelen vs. Kindle ihtiyaçlarının sıralandığı birisi değilim o yüzden oturduğum yerde kitabı da gayet rahat okuyabiliyorun.
3- Dnr gibi yerlerde gezip saatler harcayıp kitaplara baka baka satın almayı seviyorum.
4- Kitap kokusu manyağı bir herifim, hele çok kokuyorsa saatlerce koklarım.
5- Yiğenim Kindle ile görünce tablette oyun oynuyorum zannediyor, kitap görünce elimde o da ona aldığım küçük kitapları okuyor. Böyle özendirici bir unsur olmak hoşuma gidiyor.
  • gozu acik sevisen yahudi  (30.01.17 00:29:01) 
Sahip olduğum en güzel elektronik ürün diye yazmıştım birkaç gün önce sözlük'e. Bir seneden fazla oldu kullanmaya başlayalı, ilk gün de aynı şekilde düşünüyordum, bugün de aynı düşünüyorum. Paperwhite 3 kullanıyorum ben, ışıklı mışıklı, karanlık ortamda okumak için; tavsiye ederim.


  • devilred  (30.01.17 00:43:24) 
pdf için kindle alma tablet al.


  • siradam  (30.01.17 00:43:46) 
bence bugün kendine şöyle güzel bi şey yap, ekşi sözlük'te ebook kitap arşivi sayfasındaki talimatları uygula ve ulaşacağın arşive sendeki kitapları da düşünerek bi göz gezdir.

ikinci olarak kendine bir de şöyle güzel bi şey yap, bi kindle paperwhite al, 2 ya da 3, kobo da olur elbette, belki ikinci el.

bonus güzellik, bu kitap okuyucunla sevdiğin bi kitap olursa, bu kitabın kağıdını al ve bi sefer de oradan oku. ben ebooklarıma ücretsiz ulaşmış olduğum için güzel kitapların hakkını böyle vermek istiyorum, bilmiyorum daha tatlı geliyor bana
  • tempor  (30.01.17 02:17:00) 
Bilmedigim icin soruyorum kusura bakmayin ama neden tablet almayip kindle almayi dusujuyorsunuz. Yani kindle in yaptigindan daha fazla isi daha fazla uzantiyi tabletler acabiliyor. Neden kindle?


  • condom kurşunu  (30.01.17 03:15:36) 
Ben de iki gündür araştırıyorum. Şahsen kindle touch almaya karar verdim. Paperwhite ile arasında 50 euro fark vardı ve karşılaştırmada fark edilir tek şey ışık ve çözünürlüktü(touch 166, paperwhite 300 ppi ama çzünürlük sıkıntısı yaşayan birini duymadım henüz). Touch kullanan arkadaşlarımın sorunsuzca kullandıklarını ve ışık fonksiyonunu pek aramadıklarını biliyorum. Bu arkadaşlarımdan biri redaktör(kobuzchu kiz), öteki Phd'sini yapan bir sosyolog. Yani ikisi de kitapla, makaleyle oldukça haşır neşir insanlar. Touch ve Paperwhite deneyimleri var ve açıkçası 7/24 yanınızda taşıyacağınız bir ürün değilse aradaki farkın verilmemesi konusunda hemfikiriz. İstenirse 20-25 euro civarına okuma ışığı alınabiliniyor üstelik kindle touch'a, gene daha ucuz oluyor. He, ben ışığa hiç ihtiyaç duymayacağımı biliyorum şahsen, yatağımın başında da okuma ışığım var mesela. O sebeple rahatım. Ama uzun otobüs seferlerim oluyor, yatak başında ışık yok, oda arkadaşım ışıktan rahatsız oluyor gibi sıkıntılarınız varsa paperwhite almak mantıklı olacaktır.
Paperwhite'ın bir olayı da ekranı siyaha, yazıyı beyaza ayarlayabilmeniz ama ne kadar ihtiyaç duyarsınız bilmiyorum. Ben bu sebeplerin 210 liralık bir fark edeceğine inanmıyorum şahsen.
Bu sebeple şu an Kindle Touch 8 var piyasada, onu alacağım.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (30.01.17 03:25:04 ~ 03:32:04) 
paperwhite 7th kullanıyorum, hanımda 1 veya 2 var. metin kitaplar için inanılmaz güzel, her yere taşıyoruz, yatarken okumayı sevdiğimizden paperwhite şahane. ancak pdf içerikleri uçan kaçan, resimli grafikli şeylerse tetris ekranında hd film izler gibi hissedersiniz tavsiye edemiyorum. düz pdf'se de zaten mobi'ye rahatlıkla dönüştürürsünüz onu, sıkıntı yok onlarda.

bir de pdf'leri tabletten okumak da zor bence. aldiko vb programlarla düşük ışık şiddetinde sayfa sayfa e-book gibi okunur filan ancak sayfaların gerçek boyutları tablet boyutuna göre olmadığı için yazıları görmek için ikide bir zoom in/out yapacaksınız, ekranın içine interaktif bir yerleşim ve istediğiniz fontta okuma vb olmayacak. gerçek okuma deneyimi için mutlaka bir format dönüşümü gerekecek size.

tablet şu açıdan avantajlı olabilir, gözlerinizde problem yoksa, uzun okumalar yapmayacaksanız ve direkt gün ışığı altında okumayacaksanız (ekran parlaması yüzünden), sizi fazlasıyla tatmin edecek kalitede epub okuyucu programlar var. ayrıca tableti bir çok başka iş için de kullanabilirsiniz. ancak üstteki şartların biri bile size uymuyorsa e-kitap okuyucu.
  • kaichi  (30.01.17 03:48:27) 
Paperwhite kullanicisiyim, cok da memnunum ve kitap okuma istegimi de artirdi. Ancak pdfler icin uygun bir tercih degil. Donusturme programlariyla denesem de bi sure sonra zorlamamaya karar verdim

Okumayi dusundugunuz kitaplari kaynaklari arastirin, epub mobi vs formatinda bulursaniz kindle guzel tercih olabilir. Aksi takdirde ben de tableti tavsiye ederim
  • gibicibicis  (30.01.17 13:05:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.