İstanbul anadolu yakası psikolog önerisi?

Merhaba,
İstanbul zor şehir malum, bir psikolog arayisimiz var :)
Var midir güvendiğiniz bildiginiz? Ya da en azından seçerken nasıl ilerlemeliyiz, ipuçlarınız?

Rahatsızlığın nedir, psikologları uzmanlık alanlarına göre araştır.

  • razvan rat  (29.01.17 21:58:28)
Spesifik bir rahatsızlık tanımı yapamayız aslında, genel olarak güçsüz ve başarısız hissetme, yaşamda anlam bulamama vs gibi mutsuzluk tanımları. Depresyon hali olabilir, ya da bunun bir adi varsa ona göre araştıralım? Yetişkin terapisi gibi mi bakmalıyız gerçekten hiçbir fikrim yok bu konularda?

  • akıllımm  (29.01.17 22:04:52)
ya açıkçası hakkaten zor bir iş psikolog seçmek.
özellikle avrupa yakasında seçenekler daha fazla.
tuba akyüz, ilkten çetin, serkan kahyaoğlu anadolu yakasında duyduğum isimler.
araştırırken lisans ve yüksek lisans eğitimlerine bakın. (lisans saçma bir üniversite olmASIN, yüksek lisans mümkünse klinik psikoloji olsun) bunlar dışında bir terapi eğitimine devam etmiş ve sertifikalandırmış mı ona bakabilirsiniz. tavsiye ediyorum işinize yarayabilir bu konuda. güven veren birini bulmak lazım. bu anlamda en az bir görüşme yapıp birlikte ilerleyip ilerleyemeceğinizi değerlendirebilirsiniz.
  • red g  (29.01.17 22:23:59)
Serkan İslam var. Psikiyatrist. Onu araştırın. Bişeyler çıkar.

  • iddaaci  (29.01.17 22:46:45 ~ 22:54:55)
@red g tavsiyeediyorum'dan habersizdim, yorumunuzu ikinci kez okuyunca fark ettim. Onun için ayrıca teşekkürler :D

  • akıllımm  (29.01.17 22:53:19)
merhaba
lütfen sadece klinik yüksek lisansına bakmayın. daha önce araştırmadan yine tavsiye ediyorum.com'da çok methedilen birine gitmiştim. özel bir üniden klinik psikoloji masterı yapmıştı fakat ben beğenmedim.
ben inanılmaz realist bir insanım ve karşımdaki uzman o realite hissiyatını bana veremedi.
tavsiyeediyorum.com'da çok methedilen, çok yorum alan kişiler daha boş çıkıyor. bunu başka şeylerde de gördüm.
bilginize
anadolu yakası sorunua pek yanıtım yok açıkçası.
avrupa isterseniz özelden iletebilirim.
geçmiş olsun, umarım dilinize göre birini bulabilirsiniz.
  • ruh i tibbiye  (31.01.17 15:42:11)