Laptopuma ram almak istiyorum

şimdi bende bir casper nirvana var w67s sanırım bunun modeli. 1 GB ram varmış üzerinde fakat ben 3 gb lik bir tane daha ekletmek istiyorum. sorularıma geçelim

1 - 3gb ram var mı? varsa fiyatı nedir? yoksa 4 g alırım fiyatı uygunsa.
2 - ddr mı ddr2 mi hiç bilmiyorum nasıl bulacağımı da bilmiyorum. nereden bakabilirim?
3 - 3 gb + 1 gb kullanılınca bilgisayar 1 gb olan üzerinden işlem yapıyormuş diye bişeyler dönüyor geyik midir bilemedim. bunun doğruluk payı nedir?
4 - bilgisayar henüz yeni. garantisi bozulur mu? çünkü altındaki kapakların üzerinde garanti bandı var.

1- 3gb ram yok 4 gb'ta yok.
2- ddr2.
3- 2gb+2gb alacaksınız.başka yolu yok çünkü.
4- Evet kendiniz açmamalısınız ramleri alıp yetkili serviste veya garantisini verebilecek (örneğin vatan bilgisayar tekrar yeni bandlar yapıştırıyor) bir yerde taktırmalısınız.

not1: 1 gb ram ıskartaya çıkacak.
not2: alacağınız ramlerin çalışma hızlarını belirmemiz için bilgisayarınızın özelliklerini tam olarak bilmemiz gerekiyor.google da aradım ama sizin model geçmiyor hiçbir yerde.
  • layer26  (28.12.09 03:57:40 ~ 03:58:39)
everest, pcwizard gibi bi proram kuruyorsun oncelikle.

1-3g ram yok, 4g var fekat epey tuzlu olur. onun yerıne 2x2g yapmak daha uygun/ucuz.
2-pcwizard, everest ten bakcan. muhtemelen ddr2 dir.
3-32bit işletim sistemi kullanıyorsan 3g kısmını kullanırsın.
4-ram eklemekle garanti bozulmaz. ha ben beceremem dersen servise gotur, 5dk da taksınlar. ha etiket varsa elleşme servise gotur.
  • bryan fury  (28.12.09 07:40:06)