eksisozluk api

merhaba, bilgisayar mühendisiyim, ve bos zamaninda, eksi ile ilgili bir süredir aklimda olan bir fonksiyonu implement etmek istiyorum. ancak bunun icin eksi nin bana bagzi interface lerine access vermesi gerekecektir vs. uzun lafin kisasi, bir eksisozluk api var mi kullanima acik? yoksa, kim ile irtibata gecmeliyim bunun icin? tesekküler..

yok hocam public api. uzerinde de ugrasmani onermem, kullanici tabanini dinlemeyen bir platform icin bir seyler yapmaya calismak emeginiz bosa gitmesi demektir.
illa yapicam dersen html'i parse etmen lazim

  • jedilance  (29.01.17 19:42:41)
yok, open api yok ise, ugrasmaya deger mi bilmiyorum. html parsing falan, kafamdaki fonksiyon icin overkill, o kadar da vakit ayirmam.

yaptiginiz yoruma da hak vermemek elde degil bu arada.

hizli cevaplar icin tesekkürler..
  • raizti  (29.01.17 19:47:06 ~ 19:48:14)
Daha uygulaması olmayan bir siteden api bekliyorsunuz.

  • murtiii  (29.01.17 19:59:20)
ssg tüm kontrolün kendisinde olmasını istiyor büyük ihtimal. o verilerle daha iyi bir şeyler ortaya çıkarsa diye çekiniyor olabilir. twitter kadar akıcı bir uygulama yazsa biri kim kullanır ki tarayıcıyı. türk kafası işte. ne kadar ekmek o kadar köfte.

  • nugre tias  (29.01.17 20:07:30)
Eksi sozlugun bu konuda bir mail grubu var. Oraya dahil olup sorabilir fikir alabilirsin. Isler bu sekilde ilerliyor.

Api konusunda ise public bi api yok en son ssg ayrilirken son olarak api sozumu yerine getirecegim yazdi fakat oyle kaldi is. Anladigim kadariyla public api istemiyor kanzuk zira api ile gelistirilecek uygulamalar icin once sozlugu akillarindaki sekle getirmeleri gerek. Degisim ve gelistirme devam ediyor malum.
  • paranoyak kedi  (29.01.17 21:33:16)