Grafik Tablet wacom

sevgili cizerler ve grafik tasarimcilar wacom'un hangi modelini onerirsiniz bana? Illustrator ustunde cizim yapiyorum ama daha ozgur olmak istiyorum bu yuzden grafik tablet almaya karar verdim. Belirttiginiz modelin acik adini linkini atarsaniz da mutlu olurum tesekkurler.

Ben is yerinde intuos PTK 640 kullaniyorum. Daha once calistigim ajanslarda en yaygin olarak kullanilan model de bu. Daha once PTK-840 da kullandim, bana biraz gereksiz buyuk geldi.PTK 640 bile tek ekranla calistigimda buyuk geliyor, biraz aliskanlik meselesi galiba.

Baska modelleri kullanmadigim icin yorum yapamiyorum.
  • perkele  (30.01.17 19:35:55)
Ben profesyonel değilim tamamen hobi olarak çizim yapıyorum bu yüzden ucuz birşey gerekiyor :) teşekkür ediyorum

  • lithu  (31.01.17 06:21:15)
abi çizim elde biter. al wacomun en ucuzunu yardır. urun.n11.com zorlarsan daha ucuzları da bulabilirsin. ama ben çizdiğim yere bakmadan çizemem diyorsan işler değişir.. ben kullanmadım bu arada ama yeteneğe inanıyorum. zaten wacom değil mi alayı kaliteli..

  • freetakilir  (31.01.17 06:41:27)