sendikali olmali miyiz?

aranizda sendikali olan var mi?
ne gibi bir faydasi var?
neden bazi calisanlar sendikali oldu diye isveren isine son veriyor?
sendikanin isverene ne gibi bir zarari var?

işçi mi memur mu?

  • cekilmis gayfe  (28.01.17 22:04:51)
Sendika eşittir orgutlenme. Isyerinde orgutlenmede hak gaspinin onune gecer. Eger o isyerinde calisanlarin yuzde 51'i sendikali olursa toplu is sozlesmesi yapilmak zorunda olur boylece 3 yillik zam oranlari bastan belirlenir. Ikramiyeler primler fazla mesailer garanti altina alinir. Gunumuzde isverenlerin rahat tavirlari goz onune alindiginda kimse sendikali calisan istemez. Dogal olarak onlarda yilanin basini kucukken eziyorlar. Zaten kimse seni sendikaya uye oldun diye cikaramaz resmi olarak. Ama tazminatini verip gonderirler iste

  • pinman  (28.01.17 22:14:22)
@cekilmis
isci

@pinman
peki ben sendikaya uye oldum diyelim(sendika gizlilik sozu veriyor) isverenim bunu ogrenebilir mi?
  • rentts  (28.01.17 22:31:24)
şu ortamda hükümete muhalif bir sendikaya üye olmak akıl karı değil bana göre.

  • cekilmis gayfe  (28.01.17 23:05:23)
beyaz yakali sendikaliyim.

-faydasi: isten kovulursan avukat falan veriyormus,bana toplu is sozlesmeleri disinda faydasi dokunmuyor.
-neden son veriliyor: orgutlu isci guclu iscidir, isverenler guclu isci sevmiyor.
-neden isveren sevmiyor: cunku sendika isciyi guclendiriyor.
  • fakyoras  (28.01.17 23:11:30)