İlişki yaşayacağınız kişide neye önem veriyorsunuz?

Karakterinde yani tip, para vs dışında. Nasıl bi kişisel özelliği olsun istersiniz özellikle. Yani soyut şeylerden bahsediyorum.
Ben mesela zeki olsun isterim. Benden çok şey bilsin, zeki olsun. Boş muhabbet olmuyor hep bir şeyler öğreniyorum.

"karşı cins" demenin homofobik bir söylem olduğunu farkettim ve başlığı"İlişki yaşayacağınız kişide" olarak değiştirdim.

mizah duygusu.

  • zgrydn  (26.01.17 13:08:19)
*zeki olması da pek karakter özelliği değil gibi ama isterim benden zeki olsun.
*eğilip bükülemez olmasın, en ufak şey için "bende böyle işine gelirse" ön yargısı yerine bu konuda neler yapılabileceğini değerlendirme esnekliği olsun.
*feminist olsun (şaka değil)
  • freya  (26.01.17 13:10:36)
Şefkatli olması. Empati yeteneğinin güçlü olması.

  • peggy  (26.01.17 13:10:39)
Ben hep gidip en çatlağıni buluyorum (iyi anlamda söyledim) şimdi düşününce Sevgililerimin ortak özelliği ciddi anlamda mutlu, komik, konuşkan tipler olmasıydı. Bu etkiliyo herhalde beni.

  • pamuk helvalar cebe  (26.01.17 13:19:17)
Kültür.

Her türlü birliktelik yaşadım sanırım. Aptal-Sex Manyağı-Ten uyunlusu-Çok okur az yazar her çeşit insan ile ilişkim oldu neredeyse. Fakat kültür olcak abicim güzellik falan gelip geçici, insan karşısındaki kadın ile konuşarak anlaşmalı yok tek tırnağım havada olursa Kazım benim çok kızgın olduğumu anlar ona göre davranır ilişkilerinden illallah ettim.

Birisi ile konuşunca onunda sana anlatması gereken şeyler olmalı, sen ona romanlardan bahsederken o sana surviver son bölümdeki kavgayı anlatıyorsa o iş olmaz.
  • gozu acik sevisen yahudi  (26.01.17 13:23:02)
cinsiyet belirtilmese de kadınlara yönelik bir soru olmuş. ben kadın olsaydım klasik türk erkeği profili dışında birini arardım. paylaşımcı, haklarıma saygılı, görev ve hakları cinsiyete atfetmeyen. freya hariç bu konuya dokunduran hiç olmamış.

  • lazpalle  (26.01.17 13:25:24)
Benden farklı olması.
Ki öğrenecek çok şeyim olsun. Kendi ilgi alanlarım dışında ancak çok sevdiğim biri için araştırır öğrenirim, bu yüzden çok farklı ilgi alanlarına sahip kişilerle sevgili oluyorum genelde. Böylece her alanda iyi kötü fikir sahibi oldum bugüne kadar.
Birbirimize öğretecek çok şeyimizin olması bana çok çekici geliyor.
  • bir nick var benden iceri  (26.01.17 13:29:24)
Zamanında liste yapmıştım:

(bkz: mükemmel sevgili/@crown)
  • crown  (26.01.17 13:30:03)
@lazpelle kadınlara yönelik bir soru değildi. karşı cinste dedim aslında pişmanım şu an karşı cins dediğim için çünkü biraz homofobik bir söylem olduğunu şu an farkettim.

  • matilda  (26.01.17 13:31:42)
Komik olması.

  • Apocalypse  (26.01.17 14:09:53)
özgüven (narsizme kaymayacak şekilde) ve mizah

  • cabiday  (26.01.17 14:34:06)
Güven vermesi. Ilımlı, farklı fikirlere açık ve iletişim kurulabilen biri olması. nazik ve sıcak olması. soğuk,kasıntı,narsist biri asla olmamalı.

  • aquarium  (26.01.17 14:46:11)
Dürüst olması, zeki olması, sadık olması, libidosunun yüksek olması.

Sonuç: Yalnızım.
  • yirmisantim  (26.01.17 14:55:53)
Cinsiyetçi olmaması benim için birinci koşul. Geleneksel kafada bir Türk erkeği ile birlikte olmam imkansız. Kibar ve saygılı olmalı, küfür etmemeli, fanatik olmamalı (fanatizmden kastım sadece futbol vs. değil. Hayatının hiçbir alanında hiçbir şeye fanatizm derecesinde bağlı olmamalı), açık fikirli, rahat ve geniş bir insan olmalı.

Edit: En önemli şeylerden birini unutmuşum. Kesinlikle ateist olmalı.
  • köstebek kurabiye  (26.01.17 15:10:21 ~ 15:33:37)
ilişki yaşayacağı kişinin parasına önem vermemesi...

  • humat  (26.01.17 15:10:55)
Tevazu sahibi olsun (gerçi normal olsa yeter , milletin burnu laf dağında ) ,
Vicdanlı ,

  • dunyatuhaf  (26.01.17 15:22:11)
beni taşıyabilmesi

  • ron dennis  (26.01.17 15:27:33)
zeka ve mizahşörlük direkt nikahı basma nedenlerim arasındadır.

hatta krem peynir +1
  • tiredpanda  (26.01.17 15:30:21)
Ses tonu önemli , sesini duyunca sakinleşmeliyim , böyle bir sırıtma gelmeli , içime işlemeli sesi , ateist olmalı, zeka önemli beni anlayabilmeli (benimde onu anlayabileceğim bir yapıda olmalı) ,bir gün farklı bir gün farklı kişiliklere bürünmemeli. film müzik zevklerimiz örtüşmeli ,en azından çok zıt olmamalı.

hazır olmuşken bir enstrüman çalabilsin, teknolojiye hakim olsun , alkol kullansın ama sigara kullanmasın,

amen
  • bnmzz  (26.01.17 16:03:00)
Erkeğim.

Sevgilim olacak kadında karakter olarak en çok önemsediğim özellik kendi başına bir birey olabilmesi. Yani kendi işini minimal de olsa halledebilmesi, birine aşırı bağımlı olmaması, babasının kuzusu, piremses tavırları takınmaması vs, benimle benzer sosyal statü ve sorumluluk sahibi olması.
  • long live rock n roll  (26.01.17 16:08:22)
paragöz olmamak ve sadakat.

  • tughan  (26.01.17 16:12:05)
matilda naber :)

öyle bi soru sormuşsun ki kafamda taramalı tüfek gibi şu şu şu şu şu ... olsun diye bi sürü şey geçti. sonuç; powerpuff girls'ün erkek versiyonu gibi bişey :D
  • elorelia  (26.01.17 16:21:40)
vicdan sahibi ve hakkaniyetli olması. bu özellikleri varsa pek çok olumsuz özelliği barındıramaz zaten.

  • Phoebe  (26.01.17 16:37:16)
klasik türk erkeği kafasından uzak olmalı. esprili ve eğlenceli olmalı. zeki olmalı ama zakasını çakallık için kullanmamalı. açık fikirli olmalı. tatlı dilli olması da çok önemli. hayvansever ve merhametli olmak. resmen sevgilimin özelliklerini saydım. bebeyim benim asdasdas

  • sanguine mcqaer  (26.01.17 16:55:28)
hayret kimse yazmamış:
erkek tarafı: nefes alsın yeter
kız tarafı : cüzdan şişkin olsun yeter
asdasdss
  • supermatik  (26.01.17 16:58:15 ~ 17:00:39)
Homofobik olmalı kız arkadaşım. Lgbt bireylere saygı duymamalı. Çünkü bilimin de dediği gibi LGBT olmak hastalıktır. Ayrıca kadın gibi kadın olmalı, çok konuşmalı, sporu sevmemeli, makyajı abartmamalı

  • aklimdakisorular  (26.01.17 23:12:03)
yalnız bana değil, tüm çevresine karşı; nezaket, alçakgönüllülük, merhamet, dürüstlük, açık fikirlilik, yaşam enerjisi (bu sömürme amaçlı :) azıcık da çatlaklık (bu da uyum amaçlı xD

  • manuel mandalina  (27.01.17 01:09:10)