Amazon'dan kitap ve gümrük vergisi

117 dolarlık kitap alıyorum. 17 dolar shipment, toplam 135 dolar.

Üstüne +56 dolar vergi mi olur allahaşkınac(Import Fees Deposit)? Neredeyse yarısı?

2005'le 2013 arasında kitap almışım, hepsinde vergi $0.00

Nedir bu? Bakıyorum hepsi kitap... Normal mi bu? Ben mi birşeyi atlıyorum?

Edit: Sene 2013
Item(s) Subtotal: $258.42
Shipping & Handling: $43.89
Total before tax: $302.31
Estimated tax to be collected: $0.00
Grand Total: $302.31

yurtdisi alisveris limiti diye bisi var
en son 35 dolara mi ne indirilmisti.

  • rentts  (25.01.17 22:16:39)
30 euro limit var. dolarıda kura göre hesapla. amazon biraz fazla alıyor fazlasını geri veriyor verginin. ama tabi bu baya vakit alan bir süreç

  • biergarten  (25.01.17 22:27:52)
toplu degil de birkac parcaya bolerek bakin bir de.

ayrica amazon.de'de belli bir limitin uzerine kargo bedava
  • idexo  (25.01.17 23:04:01)
gönderdiğiniz örneğe göre import fees deposit ödememişsiniz o zamanlar, belki de daha bu sistem yoktu ben hatırlayamiyorum tam ama ne zaman başladıklarını. gümrük vergisi ve dhl'in eklediği hizmet ücreti toplamı gibi bir şey. gidip postaneye gümrük ödemeden amazona ve dhl'e ödemiş oluyorsunuz aslında, ürün de kapınıza geliyor. eğer bu tutar gerekenden fazla alındıysa sizden, fazla tutar kartınıza iade ediliyor.

  • rabbititus  (25.01.17 23:07:35 ~ 23:09:26)
evet fazla vergi sonra iade edilebiliyor, bazende yanlis hesaplanabiliyor. chat'e baglanip bi teyit alabilirsin aslinda

  • jedilance  (26.01.17 13:10:37)